2016-12-05 12:38

O nouă sincopă pentru Oltchim

|  17:51

FărăRadu Voina, campioana Oltchim Râmnicu Vâlcea nu se mai regăseşte în LigaCampionilor, competiţie unde anul trecut a ajuns până în finală. Sub comandaungurului Peter Kovacs, chimistele s-au înclinat în Norvegia, la Larvik, scor31-34. Singurul moment în care Oltchim a pus probleme a fost pe finalul primeipărţi, când a revenit de la patru goluri şi a intrat la vestiare cu un avantajde un gol, scor 18-17. Norvegiencele au dominat clar repriza a doua şi aucondus şi la o diferenţă de opt goluri, însă româncele şi-au schmbat imagineaîn ultimele cinci minute, când au marcat de şase ori. Chiar dacă în campionatmerg fără greşeală, vâlcencele au înregistrat al doilea eşec în LigaCampionilor din trei posibile, după ce în prima etapă au pierdut cu Rangers,scor 27-23. În cazul în care Oltchim nu se va impune nici etapa viitoare, cuToulon, pe 7 noiembrie, în deplasare, atunci, cel mai probabil, antrenorulPeter Kovacs va fi demis de la cârma echipei.

Ultima modificare in data de :638946-02-05