2018-10-17 20:14

POLO: Cupa României merge la CSM Digi Oradea

|  13:28

CSM Digi Oradea a câștigat Cupa României la polo pe apă, ediția 2016, duminică, după ce a învins-o în finală pe CSA Steaua București cu scorul de 5-3 (1-1, 2-0, 1-1, 1-1), în Bazinul Olimpic din Brașov, anunță Agerpres.

Orădenii au făcut diferența în sfertul al doilea, adjudecat cu 2-0, celelalte trei reprize terminându-se la egalitate.

Pentru CSM Digi Oradea, echipă antrenată de Kalman Kadar, au marcat Tiberiu Negrean (2 goluri), Roland Szabo (1), Mihnea Chioveanu (1) și Vojislav Cupic (1). Steaua, care cucerise trofeul anul trecut, după o finală cu Sportul Studențesc Corona, a înscris prin Andrei Bușilă (1), Petru Ianc (1) și Nikola Murisic (1).

Ultima modificare in data de :2016-02-07