2016-12-11 10:05

PREGĂTIRE. Universitatea Craiova rămâne neînvinsă în amicale

|  18:49

Formaţia antrenatăde Nicolo Napoli a terminat ieri, la egalitate, scor 1-1, cu echipa cehă MladaBoleslav, în Antalya, în cel de-al treilea meci de pregătire disputat înaceastă iarnă de alb-albaştrii. După ce adversarii au deschis scorul în minutul15, oltenii au reuşit să egaleze un sfert de oră mai târziu, prin Mihai Costea.Tehnicianul italian i-a folosit ca titulari pe ultimii doi fotbaliştiachiziţionaţi de Universitatea, Marco Zoro şi Wendel, care au jucat în notaechipei. Gruparea din Bănie va disputa următorul amical din Turcia pe 10februarie, contra bosniacilor de la Borac Banja Luka.

UNIVERSITATEA - MLADA 1-1 (M. Costea 30 / Taborsky15)

Hotoboc- Dănănae, Zoro, D. Lopes, W. Lopez - Prepeliţă, D. Stoica, Wendel, M. Costea -F. Costea, Roman. În partea a doua au mai evoluat Buleică, Ciucă, Gugu, Buşu,Firţulescu, Nicolae, Ologu, Gângioveanu, Bujor, Crăciun şi Surugiu.

Ultima modificare in data de :639237-01-24