2016-12-06 20:02

Presa italiană: Chivu a dormit la golul lui Lecce

|  15:01

Presaitaliană critică evoluţia lui Cristian Chivu înmeciul din deplasare cu Lecce, considerându-l vinovat pe român de primireagolului. Inter Milano a remizat 1-1 la Lecce, golurile fiind marcate de Olivera,în minutul 79, respectiv D. Milito, în minutul 76. “Chivua dormit la golul lui Olivera”, menţionează sportevai.it, care i-a acordatromânului nota 5, la fel ca leggo.it. Calciomercato.com notează că Olivero ascăpat de marcajul lui Chivu, când a reuşit golul de 1-1. Cristian Chivu estenotat cu 5,5 de Datasport şi de calciomercato.it, această a doua sursăconsiderând că fundaşul a fost adesea comod şi nu a ieşit în faţă.

Unalt român din campionatul Italiei, Ştefan Radu, a fost notat cu 6 de Il Tempo,Datasport şi site-ul leggo.it pentru evoluţia din meciul cu Cesena, scor 0-1.“A fost surprins în zona sa, la început. Apoi, a fost mai bun”, a scris IlTempo.

Ultima modificare in data de :638948-11-08