2015-08-03 05:31

Programul turului din Liga I, editia 2013/2014: etape şi televizare

Alin Huiu | 2013-07-18 19:44
Programul turului din Liga I, editia 2013/2014: etape şi televizare

Iată programul meciurilor din turul campionatului, ediţia 2013/2014, anunţat de Liga Profesionistă de Fotbal.

Etapa I

Vineri, 19 iulie

ACS Poli Timişoara – Dinamo (ora 20.45, Dolce Sport)

Sâmbătă, 20 iulie

Pandurii Târgu-Jiu – FC Braşov (19.00, Digi Sport)

Săgeata Năvodari – Gaz Metan (19.00, Dolce Sport)

Steaua Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ (21.30, Digi Sport)

Duminică, 21 iulie

FC Botoşani – CFR Cluj (17.00, Digi Sport)

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti (ora 19.00, Digi Sport)

Viitorul Constanţa – Astra Giurgiu (21.30, Digi Sport)

 

Luni, 22 iulie

Corona Braşov – Oţelul Galaţi (19.00, Digi Sport)

FC Vaslui – Rapid Bucureşti (21.30, Digi Sport)

 

Etapa a II-a

 

Vineri, 26 iulie

Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani (19.00, Digi Sport 1)

Ceahlăul Piatra Neamţ – CoronaBraşov (21.30, Digi Sport)

 

Sâmbătă, 27 iulie

Oţelul Galaţi – Universitatea Cluj (19.00, Digi Sport)

CFR Cluj – ACS Poli Timişoara (21.30, Digi Sport)

 

Duminică, 28 iulie

Rapid Bucureşti – Viitorul Constanţa (19.00, Digi Sport)

Astra Giurgiu – Steaua Bucureşti (21.30, Dolce Sport)

Dinamo Bucureşti – FC Vaslui (21.30, Digi Sport)

 

Luni, 29 iulie

FC Braşov – Săgeata Năvodari (19.00, Digi Sport)

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu-Jiu (20.45, Antena 1/Dolce Sport)

 

Etapa a III-a

 

Vineri, 2 august

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ (19.00, Digi Sport)

 

Sâmbătă, 3 august

FC Botoşani – Săgeata Năvodari (18.00, Digi Sport)

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti (21.30, Digi Sport)

 

Duminică, 4 august

Corona Braşov – Astra Giurgiu (19.00, Digi Sport)

Petrolul Ploieşti – FC Braşov (19.30, Dolce Sport)

Pandurii Târgu-Jiu – Oţelul Galaţi (21.30, Digi Sport)

 

Luni, 5 august

Poli Timişoara – Gaz Metan Mediaş (19.00, Digi Sport)

Viitorul Constanţa – Dinamo Bucureşti (19.30, Dolce Sport)

FC Vaslui  - CFR Cluj (21.30, Digi Sport)

Etapa a IV-a (10 august)

Săgeata Năvodari – ACS Poli Timişoara

Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti

FC Braşov – FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti

CFR Cluj – Viitorul Constanţa

Rapid Bucureşti   – CoronaBraşov

Astra Giurgiu – Universitatea Cluj

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu-Jiu

Etapa a V-a (17 august)

CoronaBraşov – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti 

Pandurii Târgu-Jiu – Astra Giurgiu

ACS Poli Timişoara – FC Botoşani

FC Vaslui – Săgeata Năvodari

Viitorul Constanţa – Gaz Metan Mediaş

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a VI-a (24 august)

Săgeata Năvodari – Viitorul Constanţa

FC Botoşani – FC Vaslui

FC Braşov – ACS Poli Timişoara

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

Dinamo Bucureşti – Universitatea Cluj

CFR Cluj – CoronaBraşov

Rapid Bucureşti   – Pandurii Târgu-Jiu

Astra Giurgiu – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

Etapa a VII-a (31 august)

CoronaBraşov – Gaz Metan Mediaş

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Pandurii Târgu-Jiu – Dinamo Bucureşti

FC Vaslui – ACS Poli Timişoara

Viitorul Constanţa – FC Botoşani

Steaua Bucureşti – Săgeata Năvodari

Oţelul Galaţi – Astra Giurgiu

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti 

Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Braşov

Etapa a VIII-a (14 septembrie)

Săgeata Năvodari – CoronaBraşov

ACS Poli Timişoara – Viitorul Constanţa

FC Botoşani – Steaua Bucureşti

FC Braşov – FC Vaslui

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Dinamo Bucureşti – Petrolul Ploieşti

CFR Cluj – Pandurii Târgu-Jiu

Rapid Bucureşti   – Oţelul Galaţi

Astra Giurgiu – Ceahlăul Piatra Neamţ

Etapa a IX-a (21 septembrie)

CoronaBraşov – FC Botoşani

Universitatea Cluj – Săgeata Năvodari

Pandurii Târgu-Jiu – Gaz Metan Mediaş

Viitorul Constanţa – FC Vaslui

Steaua Bucureşti – ACS Poli Timişoara

Oţelul Galaţi – Dinamo Bucureşti

Petrolul Ploieşti – CFR Cluj

Astra Giurgiu – FC Braşov

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti 

Etapa a X-a (28 septembrie)

Săgeata Năvodari – Pandurii Târgu-Jiu

ACS Poli Timişoara – CoronaBraşov

FC Botoşani – Universitatea Cluj

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

FC Braşov – Viitorul Constanţa

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

CFR Cluj – Oţelul Galaţi

Rapid Bucureşti  – Astra Giurgiu

Etapa a XI-a (5 octombrie)

CoronaBraşov – FC Vaslui

Universitatea Cluj – ACS Poli Timişoara

Pandurii Târgu-Jiu – FC Botoşani

Steaua Bucureşti – Viitorul Constanţa

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Petrolul Ploieşti – Săgeata Năvodari

Rapid Bucureşti   – FC Braşov

Astra Giurgiu – Dinamo Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – CFR Cluj

Etapa a XII-a (19 octombrie)

Săgeata Năvodari – Oţelul Galaţi

ACS Poli Timişoara – Pandurii Târgu-Jiu

FC Botoşani – Petrolul Ploieşti

FC Vaslui – Universitatea Cluj

Viitorul Constanţa – CoronaBraşov

FC Braşov – Steaua Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti 

CFR Cluj – Astra Giurgiu

Etapa a XIII-a (26 octombrie)

CoronaBraşov – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Viitorul Constanţa

Pandurii Târgu-Jiu – FC Vaslui

Oţelul Galaţi – FC Botoşani

Petrolul Ploieşti – ACS Poli Timişoara

Dinamo Bucureşti – FC Braşov

Rapid Bucureşti   – CFR Cluj

Astra Giurgiu – Gaz Metan Mediaş

Ceahlăul Piatra Neamţ – Săgeata Năvodari

Etapa a XIV-a (2 noiembrie)

CoronaBraşov – FC Braşov

Săgeata Năvodari – Astra Giurgiu

ACS Poli Timişoara – Oţelul Galaţi

FC Botoşani – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Viitorul Constanţa – Pandurii Târgu-Jiu

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Gaz Metan Mediaş – Rapid Bucureşti 

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Etapa a XV-a (9 noiembrie)

Universitatea Cluj – CoronaBraşov

Pandurii Târgu-Jiu – Steaua Bucureşti

Oţelul Galaţi – FC Vaslui

Petrolul Ploieşti – Viitorul Constanţa

FC Braşov – CFR Cluj

Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

Rapid Bucureşti   – Săgeata Năvodari

Astra Giurgiu – FC Botoşani

Ceahlăul Piatra Neamţ - ACS Poli Timişoara

Etapa a XVI-a (23 noiembrie)

CoronaBraşov – Pandurii Târgu-Jiu

Universitatea Cluj – FC Braşov

Săgeata Năvodari – Dinamo Bucureşti

ACS Poli Timişoara – Astra Giurgiu

FC Botoşani – Rapid Bucureşti 

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Viitorul Constanţa – Oţelul Galaţi

Steaua Bucureşti – Petrolul Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj

Etapa a XVII-a (30 noiembrie)

Pandurii Târgu-Jiu – Universitatea Cluj

Oţelul Galaţi – Steaua Bucureşti

Petrolul Ploieşti – CoronaBraşov

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti – FC Botoşani

CFR Cluj – Săgeata Năvodari

Rapid Bucureşti   – ACS Poli Timişoara

Astra Giurgiu – FC Vaslui

Ceahlăul Piatra Neamţ – Viitorul Constanţa

 

NOTĂ: Meciurilor din prima parte a campionatului li se vor adăuga şi primele două etape din retur (XVIII şi XIX), care sunt programate pentru 7, respectiv 14 decembrie.

Citeste si:
Programul sezonului 2013/2014 din Cupa Romaniei: finala pe 25 mai 2014
Arbitrii care vor conduce meciurile din Liga I, sezonul 2013/2014
Lotul echipei Steaua Bucureşti pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Astra Giurgiu pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei CFR Cluj pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Dinamo Bucureşti pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei FC Brașov pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei FC Vaslui pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Pandurii Târgu-Jiu pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Petrolul Ploiești pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Rapid Bucureşti pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei ACS Poli Timişoara pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Ceahlăul Piatra Neamţ pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Corona Braşov pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei FC Botoşani pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Gaz Metan Mediaş pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Oţelul Galaţi pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Săgeata Năvodari pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Universitatea Cluj pentru sezonul 2013/2014 din Liga I
Lotul echipei Viitorul Constanţa pentru sezonul 2013/2014 din Liga I

TAGURI: program, tur, liga 1, etape, televizare, meciur, liga, profesionista, lpf



Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site

BETIWU' XXX
26 Aug 2013

fortaz zteaua

Adauga un comentariu

Random image

Citeste si...

LIGA 1, ETAPA 2. Program şi televizări

Liga 1 programează de vineri până luni etapa a 2-a. Dinamo – CSU Craiova, Pandurii – Steaua... 16 Iul 2015 | (0)

LIGA 1, ETAPA 3. Program și televizări

Liga 1 programează vineri primele două meciuri ale rundei a treia. Nou-promovata FC Voluntari,... 24 Iul 2015 | (0)