2016-12-04 06:04

SPORT


Programul fazei grupelor Ligii Campionilor după tragerea la sorţi de joi, de la Monte Carlo:

 |  14:23
Programul fazei grupelor Ligii Campionilor după tragerea la sorţi de joi, de la Monte Carlo:
Prima etapă:

Marţi, 14septembrie:

Grupa A

Twente(Olanda) - Inter Milano (Italia)

WerderBremen (Germania) - Tottenham (Anglia)

Grupa B

OlympiqueLyon (Franţa) - Schalke 04 (Germania)

Benfica(Portugalia) - Hapoël Tel-Aviv (Israel)

Grupa C

ManchesterUnited (Anglia) - Glasgow Rangers (Scoţia)

Bursaspor(Turcia) - Valencia (Spania)

Grupa D

FC Barcelona(Spania) - Panathinaïkos (Grecia)

FC Copenhaga(Danemarca) - Rubin Kazan (Rusia)

Miercuri, 15septembrie:

Grupa E

Bayern München(Germania) - AS Roma (Italia)

CFR Cluj(România) - FC Basel (Elveţia)

Grupa F

OlympiqueMarseille (Franţa) - Spartak Moscova (Rusia)

MSK Zilina(Slovacia) - Chelsea (Anglia)

Grupa G

Real Madrid(Spania) - Ajax Amsterdam (Olanda)

AC Milan(Italia) - Auxerre (Franţa)

Grupa H

Arsenal(Anglia) - Sporting Braga (Portugalia)

ŞahtiorDoneţk (Ucraina) - Partizan Belgrad (Serbia)

Etapa adoua:

Marţi, 28septembrie:

Grupa E

FC Basel(Elveţia) - Bayern München (Germania)

AS Roma(Italia) - CFR Cluj (România)

Grupa F

Chelsea(Anglia) - Olympique Marseille (Franţa)

SpartakMoscova (Rusia) - MSK Zilina (Slovacia)

Grupa G

Auxerre(Franţa) - Real Madrid (Spania)

Ajax Amsterdam(Olanda) - AC Milan (Italia)

Grupa H

PartizanBelgrad (Serbia) - Arsenal (Anglia)

SportingBraga (Portugalia) - Şahtior Doneţk (Ucraina)

Miercuri, 29septembrie

Grupa A

Tottenham(Anglia) - Twente (Olanda)

Inter Milano(Italia) - Werder Bremen (Germania)

Grupa B

HapoëlTel-Aviv (Israel) - Olympique Lyon (Franţa)

Schalke 04(Germania) - Benfica (Portugalia)

Grupa C

Valencia(Spania) - Manchester United (Anglia)

GlasgowRangers (Scoţia) - Bursaspor (Turcia)

Grupa D

Rubin Kazan(Rusia) - FC Barcelona (Spania)

Panathinaïkos(Grecia) - FC Copenhaga (Danemarca)

Etapa atreia

Marţi, 19octombrie

Grupa E

AS Roma(Italia) - FC Basel (Elveţia)

Bayern München(Germania) - CFR Cluj (România)

Grupa F

SpartakMoscova (Rusia) - Chelsea (Anglia)

OlympiqueMarseille (Franţa) - MSK Zilina (Slovacia)

Grupa G

AjaxAmsterdam (Olanda) - Auxerre (Franţa)

Real Madrid(Spania) - AC Milan (Italia)

Grupa H

SportingBraga (Portugalia) - Partizan Belgrad (Serbia)

Arsenal(Anglia) - Şahtior Doneţk (Ucraina)

Miercuri, 20octombrie

Grupa A

Inter Milano(Italia) - Tottenham (Anglia)

Twente(Olanda) - Werder Bremen (Germania)

Grupa B

Schalke 04(Germania) - Hapoël Tel-Aviv (Israel)

OlympiqueLyon (Franţa) - Benfica (Portugalia)

Grupa C

GlasgowRangers (Scoţia) - Valencia (Spania)

ManchesterUnited (Anglia) - Bursaspor (Turcia)

Grupa D

Panathinaïkos(Grecia) - Rubin Kazan (Rusia)

FC Barcelona(Spania) - FC Copenhaga (Danemarca)

Etapa apatra

Marţi, 2noiembrie:

Grupa A

Tottenham(Anglia) - Inter Milano (Italia)

WerderBremen (Germania) - Twente (Olanda)

Grupa B

HapoëlTel-Aviv (Israel) - Schalke 04 (Germania)

Benfica(Portugalia) - Olympique Lyon (Franţa)

Grupa C

Valencia(Spania) - Glasgow Rangers (Scoţia)

Bursaspor(Turcia) - Manchester United (Anglia)

Grupa D

Rubin Kazan(Rusia) - Panathinaïkos (Grecia)

FC Copenhaga(Danemarca) - FC Barcelona (Spania)

Miercuri, 3noiembrie

Grupa E

FC Basel(Elveţia) - AS Roma (Italia)

CFR Cluj(România) - Bayern München (Germania)

Grupa F

Chelsea(Anglia) - Spartak Moscova (Rusia)

MSK Zilina(Slovacia) - Olympique Marseille (Franţa)

Grupa G

Auxerre(Franţa) - Ajax Amsterdam (Olanda)

AC Milan(Italia) - Real Madrid (Spania)

Grupa H

PartizanBelgrad (Serbia) - Sporting Braga (Portugalia)

ŞahtiorDoneţk (Ucraina) - Arsenal (Anglia)

Etapa acincea

Marţi, 23noiembrie:

Grupa E

AS Roma(Italia) - Bayern München (Germania)

FC Basel(Elveţia) - CFR Cluj (România)

Grupa F

SpartakMoscova (Rusia) - Olympique Marseille (Franţa)

Chelsea(Anglia) - MSK Zilina (Slovacia)

Grupa G

AjaxAmsterdam (Olanda) - Real Madrid (Spania)

Auxerre(Franţa) - AC Milan (Italia)

Grupa H

SportingBraga (Portugalia) - Arsenal (Anglia)

PartizanBelgrad (Serbia) - Şahtior Doneţk (Ucraina)

Miercuri, 24noiembrie:

Grupa A

Inter Milano(Italia) - Twente (Olanda)

Tottenham(Anglia) - Werder Bremen (Germania)

Grupa B

Schalke 04(Germania) - Olympique Lyon (Franţa)

HapoëlTel-Aviv (Israel) - Benfica (Portugalia)

Grupa C

GlasgowRangers (Scoţia) - Manchester Utd (Anglia)

Valencia(Spania) - Bursaspor (Turcia)

Grupa D

Panathinaïkos(Grecia) - FC Barcelona (Spania)

Rubin Kazan(Rusia) - FC Copenhaga (Danemarca)

Etapa aşasea

Marţi, 7decembrie:

Grupa A

Twente(Olanda) - Tottenham (Anglia)

WerderBremen (Germania) - Inter Milano (Italia)

Grupa B

OlympiqueLyon (Franţa) - Hapoël Tel-Aviv (Israel)

Benfica(Portugalia) - Schalke 04 (Germania)

Grupa C

ManchesterUnited (Anglia) - Valencia (Spania)

Bursaspor(Turcia) - Glasgow Rangers (Scoţia)

Grupa D

FC Barcelona(Spania) - Rubin Kazan (Rusia)

FC Copenhaga(Danemarca) - Panathinaïkos (Grecia)

Miercuri, 8decembrie:

Grupa E

Bayern München(Germania) - FC Basel (Elveţia)

CFR Cluj(România) - AS Roma (Italia)

Grupa F

OlympiqueMarseille (Franţa) - Chelsea (Anglia)

MSK Zilina(Slovacia) - Spartak Moscova (Rusia)

Grupa G

Real Madrid(Spania) - Auxerre (Franţa)

AC Milan(Italia) - Ajax Amsterdam (Olanda)

Grupa H

Arsenal(Anglia) - Partizan Belgrad (Serbia)

ŞahtiorDoneţk (Ucraina) - Sporting Braga (Portugalia).


Aparut in:

Ultima modificare in data de :638939-11-09



Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site

Adauga un comentariu

Random image