2016-12-05 04:47

SPORT


Programul turului din sezonul 2010-2011 al Ligii I

 |  14:18
Programul turului din sezonul 2010-2011 al Ligii I

Joi,la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, s-a tras la sorţi programul turuluiLigii I pentru sezonul 2010-2011, care va debuta la finele lunii viitoare. Înprima rundă, Rapid va întâlni FC Vaslui,iar campioana CFR Cluj se va deplasa la Turnu Severin pentru meciul cuUniversitatea Craiova.

Derby-ulDinamo-Rapid se va disputa în etapa a 4-a, Dinamo-Steaua (11), Rapid-Steaua(14), CFR Cluj-Dinamo (14) şi Steaua-CFR Cluj (17). Prima etapă este programatăsă se dispute la 24 iulie, în timp ce ultima a turului pe 27 noiembrie. Înplus, până la finalul anului se vor disputa şi două etape din retur.

Etapa I

Rapid– FC Vaslui

FCMTârgu Mureş – FC Braşov

UniversitateaCluj – Steaua

UniversitateaCraiova – CFR Cluj

FCTimişoara – Gloria Bistriţa

VictoriaBrăneşti – Gaz Metan Mediaş

AstraPloieşti – Dinamo

SportulStudenţesc – Oţelul Galaţi

InternaţionalCurtea de Argeş - Unirea Urziceni

Etapa a II-a

FCVaslui – FCM Târgu Mureş

FCBraşov – Universitatea Cluj

Steaua– Universitatea Craiova

CFRCluj – Victoria Brăneşti

GloriaBistriţa – Astra Ploiesti

GazMetan Mediaş – FC Timişoara

Dinamo– Sportul Studenţesc

OţelulGalaţi – Internaţional Curtea de Argeş

UnireaUrziceni – Rapid

Etapa a III-a

Rapid– Oţelul Galaţi

FCMTârgu Mureş – Unirea Urziceni

UniversitateaCluj – FC Vaslui

FCTimişoara – CFR Cluj

VictoriaBrăneşti – Universitatea Craiova

AstraPloieşti – Gaz Metan Mediaş

SportulStudenţesc – Gloria Bistriţa

InternaţionalCurtea de Argeş – Dinamo

FCBraşov – Steaua

Etapa a IV-a

UniversitateaCraiova – FC Timişoara

FCVaslui – FC Braşov

Steaua– Victoria Brăneşti

CFRCluj – Astra Ploieşti

GloriaBistriţa – Internaţional Curtea de Argeş

GazMetan Mediaş – Sportul Studenţesc

Dinamo– Rapid

OţelulGalaţi – FCM Târgu Mureş

UnireaUrziceni – Universitatea Cluj

Etapa a V-a

Rapid– Gloria Bistriţa

FCMTârgu Mureş – Dinamo

UniversitateaCluj – Oţelul Galaţi

FCTimişoara – Victoria Brăneşti

AstraPloieşti – Universitatea Craiova

SportulStudenţesc – CFR Cluj

InternaţionalCurtea de Argeş – Gaz Metan Mediaş

FCVaslui – Steaua

FCBraşov – Unirea Urziceni

Etapa VI-a

UniversitateaCraiova – Sportul Studenţesc

VictoriaBrăneşti – Astra Ploieşti

Steaua– FC Timişoara

CFRCluj – Internaţional Curtea de Argeş

GloriaBistriţa – FCM Târgu Mureş

GazMetan Mediaş – Rapid

Dinamo– Universitatea Cluj

OţelulGalaţi – FC Braşov

UnireaUrziceni – FC Vaslui

Etapa a VII-a

Rapid– CFR Cluj

FCMTârgu Mureş – Gaz Metan Mediaş

UniversitateaCluj – Gloria Bistriţa

AstraPloieşti – FC Timişoara

SportulStudenţesc – Victoria Brăneşti

InternaţionalCurtea de Argeş – Universitatea Craiova

FCVaslui – Oţelul Galaţi

FCBraşov – Dinamo

UnireaUrziceni – Steaua

Etapa a VIII-a

UniversitateaCraiova – Rapid

FCTimişoara – Sportul Studenţesc

VictoriaBrăneşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua– Astra Ploieşti

CFRCluj – FCM Târgu Mureş

GloriaBistriţa – FC Braşov

GazMetan Mediaş – Universitatea Cluj

Dinamo– FC Vaslui

OţelulGalaţi – Unirea Urziceni

Etapa a IX-a

Rapid– Victoria Brăneşti

FCMTârgu Mureş – Universitatea Craiova

UniversitateaCluj – CFR Cluj

SportulStudenţesc – Astra Ploieşti

InternaţionalCurtea de Argeş – FC Timişoara

FCVaslui – Gloria Bistriţa

FCBraşov – Gaz Metan Mediaş

OţelulGalaţi – Steaua

UnireaUrziceni – Dinamo

Etapa a X-a

UniversitateaCraiova – Universitatea Cluj

FCTimişoara – Rapid

VictoriaBrăneşti – FCM Târgu Mureş

AstraPloieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua– Sportul Studenţesc

CFRCluj – FC Braşov

GloriaBistriţa – Unirea Urziceni

GazMetan Mediaş – FC Vaslui

Dinamo– Oţelul Galaţi

Etapa a XI-a

Rapid– Astra Ploieşti

FCMTârgu Mureş – FC Timişoara

UniversitateaCluj – Victoria Brăneşti

InternaţionalCurtea de Argeş – Sportul Studenţesc

FCVaslui – CFR Cluj

FCBraşov – Universitatea Craiova

Dinamo– Steaua

OţelulGalaţi – Gloria Bistriţa

UnireaUrziceni – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XII-a

UniversitateaCraiova – FC Vaslui

FCTimişoara – Universitatea Cluj

VictoriaBrăneşti – FC Braşov

AstraPloieşti – FCM Târgu Mureş

SportulStudenţesc – Rapid

Steaua– Internaţional Curtea de Argeş

CFRCluj – Unirea Urziceni

GloriaBistriţa – Dinamo

GazMetan Mediaş – Oţelul Galaţi

Etapa a XIII-a

Rapid– Internaţional Curtea de Argeş

FCMTârgu Mureş – Sportul Studenţesc

UniversitateaCluj – Astra Ploieşti

FCVaslui – Victoria Brăneşti

FCBraşov – FC Timişoara

GloriaBistriţa – Steaua

Dinamo– Gaz Metan Mediaş

OţelulGalaţi – CFR Cluj

UnireaUrziceni – Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a

Rapid– Steaua

UniversitateaCraiova – Oţelul Galaţi

FCTimişoara – FC Vaslui

VictoriaBrăneşti – Unirea Urziceni

AstraPloieşti – FC Braşov

SportulStudenţesc – Universitatea Cluj

InternaţionalCurtea de Argeş – FCM Târgu Mureş

CFRCluj – Dinamo

GazMetan Mediaş – Gloria Bistriţa

Etapa a XV-a

FCMTârgu Mureş – Rapid

UniversitateaCluj – Internaţional Curtea de Argeş

FCVaslui – Astra Ploieşti

FCBraşov – Sportul Studenţesc

Steaua– Gaz Metan Mediaş

GloriaBistriţa – CFR Cluj

Dinamo– Universitatea Craiova

OţelulGalaţi – Victoria Brăneşti

UnireaUrziceni - FC Timişoara

Etapa a XVI-a

Rapid– Universitatea Cluj

FCMTârgu Mureş – Steaua

UniversitateaCraiova – Gloria Bistriţa

FCTimişoara – Oţelul Galaţi

VictoriaBrăneşti – Dinamo

AstraPloieşti – Unirea Urziceni

SportulStudenţesc – FC Vaslui

InternaţionalCurtea de Argeş – FC Braşov

CFRCluj – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XVII-a

UniversitateaCluj – FCM Târgu Mureş

FCVaslui – Internaţional Curtea de Argeş

FCBraşov – Rapid

Steaua- CFR Cluj

GloriaBistriţa – Victoria Brăneşti

GazMetan Mediaş – Universitatea Craiova

Dinamo– FC Timişoara

OţelulGalaţi – Astra Ploieşti

UnireaUrziceni – Sportul Studenţesc


Aparut in:

Ultima modificare in data de :638935-11-12



Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site

Adauga un comentariu

Random image