2018-04-25 08:13

RĂZVAN MARIN a început să impresioneze în Belgia. ROMÂNUL a marcat din nou pentru Standard Liege

|  12:44

Interanţionalul român Răzvan Marin a început să fie titular de drept la Standard Liege, iar asta Se vede în evoluţiile şi reuşitele sale. El a marcat golul lui Standard, care a terminat la egalitate, 1-1, pe teren propriu cu Saint-Truidense VV, în etapa a 20-a a campionatului de fotbal al Belgiei. Răzvan Marin a înscris în minutul 85, dar oaspeţii au smuls egalarea în minutele din prelungiri prin Roman Bezus, direct din corner.

Mijlocaşul nostru a fost integralist la Standard, acesta fiind al doilea său gol în 17 meciuri jucate în campionat. Răzvan Marin are alte două goluri în trei partide în Cupa Belgiei. Şi-a revenit şi Mouscron, trupa lui Rednic şi Rotariu

Royal Excel Mouscron, echipă antrenată de Mircea Rednic, este la al doilea succes consecutiv, 2-1 cu SV Zulte Waregem, pe teren propriu, după o serie de zece etape consecutive fără victorie. Oaspeţii au deschis scorul prin Davy De Fauw (2), dar Selim Amallah (36) a restabilit egalitatea, iar Jonathan Bolingi (71) a marcat golul victoriei din pasa lui Dorin Rotariu. Internaţionalul român a fost introdus de Rednic în minutul 34, în locul lui Joyce Lomalisa. În clasament, pe primul loc se află FC Bruges, cu 50 puncte, urmată de Sporting Charleroi, 39 puncte, RSC Anderlecht, 37 puncte, KAA Gent, 32 puncte, KAA Gent, 32 puncte, Royal Antwerp, echipă antrenată de Ladislau Boloni, 31 puncte, etc. Standard Liege ocupă locul 7, cu 26 puncte, iar Royal Excel Mouscron este pe 8, cu 26 puncte.

Ultima modificare in data de :2017-12-24

TAGURI: razvan marin, gol, belgia, standard liege, rednic, rotariu