2016-12-05 12:55

Ronaldo a avut mai multe şuturi pe poartă decât România

|  19:13
Ieri-noapte, unul dintre cei mai mari atacanţi dinistorie, Ronaldo, şi-a celebrat retragerea cu ocazia meciului amical Brazilia -România, disputat la Sao Paulo, şi câştigat de galben-verzi cu 1-0, graţiegolului înscris de Fred (22). Fostul star de la Real Madrid şi Barcelona aintrat pe teren în minutul 30 şi a fost înlocuit la pauză, dar în tot acesttimp a şutat de două ori pe poartă. Naţionala tricoloră condusă de Săndoi şiIovan a avut o bară, în minutul 25 prin Mureşan, iar în total doar două şuturipe spaţiul porţii lui Victor, la fel de multe ca şi Ronaldo. Atacantul de 34 deani a reuşit chiar o performanţă în condiţiile în care are acum peste 100 dekilograme. România va disputa cel de-al doilea şi totodată ultimul meci dinturneul sud-american pe 11 iunie, contra Paraguayului.

Ultima modificare in data de :639249-10-20