2019-05-23 22:40

Scrimerul Tiberiu Dolniceanu a cucerit medalie de bronz la Grand Prix-ul de la Boston

|  11:05

Scrimerul Tiberiu Dolniceanu a câştigat, duminică noapte, medalia de bronz în proba de sabie de la Grand Prix-ul de la Boston (SUA), potrivit Federaţiei Române de Scrimă.

Tiberiu Dolniceanu a fost învins, în semifinale, de italianul Aldo Montano, care a câştigat competiţia.

Anterior, românul i-a învins pe americanul Erwin Cai (scor 15-4, în primul tur), pe ungurul Andras Szatmari (scor 15-14, în turul doi), germanul Richard Huebers (scor 15-11, în optimile de finală) şi rusul Nikolai Kovalev (scor 15-9, în sferturile de finală).

Următoarea etapă de Cupă Mondială la sabie masculin va avea loc în perioada 29-31 ianuarie 2016, în Italia.

Ultima modificare in data de :2015-12-14

TAGURI: scrimer, tiberiu dolniceanu, cucereste, medalie, bronz, grand, prix, boston