2018-04-20 00:40

Simona Halep - Petra Martici, miercuri, de la ora 22.00. Sferturi de finală ale turneului de la Indian Wells

|  09:26

Simona Halep, locul I WTA, va evolua, miercuri, nu mai devreme de ora 22.00, cu sportiva croată Petra Martici, locul 51 WTA, în sferturile de finală la Indian Wells.

Meciul va fi al doilea de pe arena centrală, fiind precedat de o întâlnire de pe tabloul masculin.

Simona Halep şi Petra Martici sunt la egalitate la întâlnirile directe, 1-1, dar partidele sunt din 2015 (victorie Halep) şi 2011.

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul unu mondial, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 7.972.535 dolari, după ce a ce a învins-o pe Qiang Wang (China), cu 7-5, 6-1.

Ultima modificare in data de :2018-03-14

TAGURI: simona halep, petra martici, indian wells,