2018-06-25 11:09


SURPRIZĂ în Liga 1. Vezi PROGRAMUL complet al meciurilor din noul sezon

 |  19:40
SURPRIZĂ în Liga 1. Vezi PROGRAMUL complet al meciurilor din noul sezon

Avem programul sezonului competiţional 2017-2018 din Liga 1, conform tragerii la sorţi care a avut loc la sediul LPF. Campionatul va debuta pe 15 iulie, iar derby-ul FCSB - Dinamo este programat în etapa a 12-a (23-24 septembrie).

În etapa a treia vor avea loc partidele FCSB - CSU Craiova şi FC Viitorul - Dinamo (29-30 iulie), în etapa a 9-a (9-10 iulie) se vor înfrunta campioana (FC Viitorul) şi vicecampioana (FCSB), iar în etapa a 10-a (16-17 iulie) este programat meciul CSU Craiova – Dinamo, conform Digisport.ro.

Programul Ligii 1, sezonul 2017-2018:

 

Etapa I (15-16 iulie)

CS Universitatea Craiova - CSM Poli Iaşi

Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara

FCSB - FC Voluntari

Astra Giurgiu - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

CS Juventus Bucureşti - Dinamo Bucureşti

FC Botoşani - CFR Cluj

FC Viitorul Constanţa - Gaz Metan Mediaş

Etapa a II-a (22-23 iulie)

CSM Poli Iaşi - Gaz Metan Mediaş

CFR Cluj - FC Viitorul Constanţa

Dinamo Bucureşti - FC Botoşani

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Juventus Bucureşti

FC Voluntari - Astra Giurgiu

ACS Poli Timişoara - FCSB

CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Etapa a III-a (29-30 iulie)

Concordia Chiajna - CSM Poli Iaşi

FCSB - CS Universitatea Craiova

Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara

CS Juventus Bucureşti - FC Voluntari

FC Botoşani - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

FC Viitorul Constanţa - Dinamo Bucureşti

Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj

Etapa a IV-a (5-6 august)

CSM Poli Iaşi - CFR Cluj

Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanţa

FC Voluntari - FC Botoşani

ACS Poli Timişoara - CS Juventus Bucureşti

CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu

Concordia Chiajna - FCSB

Etapa a V-a (9-10 august)

FCSB - CSM Poli Iaşi

Astra Giurgiu - Concordia Chiajna

CS Juventus Bucureşti - CS Universitatea Craiova

FC Botoşani - ACS Poli Timişoara

FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari

Gaz Metan Mediaş - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

CFR Cluj - Dinamo Bucureşti

Etapa a VI-a (12-13 august)

CSM Poli Iaşi - Dinamo Bucureşti

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş

ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa

CS Universitatea Craiova - FC Botoşani

Concordia Chiajna - CS Juventus Bucureşti

FCSB - Astra Giurgiu

Etapa a VII-a (19-20 august)

Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi

CS Juventus Bucureşti - FCSB

FC Botoşani - Concordia Chiajna

FC Viitorul Constanţa - CS Universitatea Craiova

Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara

CFR Cluj - FC Voluntari

Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Etapa a VIII-a (26-27 august)

CSM Poli Iaşi - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

FC Voluntari - Dinamo Bucureşti

ACS Poli Timişoara - CFR Cluj

CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanţa

FCSB - FC Botoşani

Astra Giurgiu - CS Juventus Bucureşti

Etapa a IX-a (9-10 septembrie)

CS Juventus Bucureşti - CSM Poli Iaşi

FC Botoşani - Astra Giurgiu

FC Viitorul Constanţa - FCSB

Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna

CFR Cluj - CS Universitatea Craiova

Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari

Etapa a X-a (16-17 septembrie)

CSM Poli Iaşi - FC Voluntari

ACS Poli Timişoara - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti

Concordia Chiajna - CFR Cluj

FCSB - Gaz Metan Mediaş

Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa

CS Juventus Bucureşti - FC Botoşani

Etapa a XI-a (20-21 septembrie)

FC Botoşani - CSM Poli Iaşi

FC Viitorul Constanţa - CS Juventus Bucureşti

Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu

CFR Cluj - FCSB

Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova

FC Voluntari - ACS Poli Timişoara

Etapa a XII-a (23-24 septembrie)

CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara

CS Universitatea Craiova - FC Voluntari

Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

FCSB - Dinamo Bucureşti

Astra Giurgiu - CFR Cluj

CS Juventus Bucureşti - Gaz Metan Mediaş

FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa

Etapa a XIII-a (30 septembrie-1 octombrie)

FC Viitorul Constanţa - CSM Poli Iaşi

Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani

CFR Cluj - CS Juventus Bucureşti

Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCSB

FC Voluntari - Concordia Chiajna

ACS Poli Timişoara - CS Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a (14-15 octombrie)

CSM Poli Iaşi - CS Universitatea Craiova

ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna

FC Voluntari - FCSB

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu

Dinamo Bucureşti - CS Juventus Bucureşti

CFR Cluj - FC Botoşani

Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul Constanţa

Etapa a XV-a (21-22 octombrie)

Gaz Metan Mediaş - CSM Poli Iaşi

FC Viitorul Constanţa - CFR Cluj

FC Botoşani - Dinamo Bucureşti

CS Juventus Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Astra Giurgiu - FC Voluntari

FCSB - ACS Poli Timişoara

Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova

Etapa a XVI-a (28-29 octombrie)

CSM Poli Iaşi - Concordia Chiajna

CS Universitatea Craiova - FCSB

ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu

FC Voluntari - CS Juventus Bucureşti

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani

Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

Etapa a XVII-a (4-5 noiembrie)

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi

Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti

FC Viitorul Constanţa - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

FC Botoşani - FC Voluntari

CS Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara

Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova

FCSB - Concordia Chiajna

Etapa a XVIII-a (18-19 noiembrie)

CSM Poli Iaşi - FCSB

Concordia Chiajna - Astra Giurgiu

CS Universitatea Craiova - CS Juventus Bucureşti

ACS Poli Timişoara - FC Botoşani

FC Voluntari - FC Viitorul Constanţa

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti - CFR Cluj

Etapa a XIX-a (25-26 noiembrie)

Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi

CFR Cluj - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari

FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara

FC Botoşani - CS Universitatea Craiova

CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna

Astra Giurgiu - FCSB

Etapa a XX-a (2-3 decembrie)

CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu

FCSB - CS Juventus Bucureşti

Concordia Chiajna - FC Botoşani

CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa

ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş

FC Voluntari - CFR Cluj

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti

Etapa a XXI-a (9-10 decembrie)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CSM Poli Iaşi

Dinamo Bucureşti - FC Voluntari

CFR Cluj - ACS Poli Timişoara

Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova

FC Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna

FC Botoşani - FCSB

CS Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu

Etapa a XXII-a (16-17 decembrie)

CSM Poli Iaşi - CS Juventus Bucureşti

Astra Giurgiu - FC Botoşani

FCSB - FC Viitorul Constanţa

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş

CS Universitatea Craiova - CFR Cluj

ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti

FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Etapa a XXIII-a (3-4 februarie)

FC Voluntari - CSM Poli Iaşi

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - ACS Poli Timişoara

Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova

CFR Cluj - Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş - FCSB

FC Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu

FC Botoşani - CS Juventus Bucureşti

Etapa a XXIV-a (10-11 februarie)

CSM Poli Iaşi - FC Botoşani

CS Juventus Bucureşti - FC Viitorul Constanţa

Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş

FCSB - CFR Cluj

Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti

CS Universitatea Craiova - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

ACS Poli Timişoara - FC Voluntari

Etapa a XXV-a (17-18 februarie)

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi

FC Voluntari - CS Universitatea Craiova

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna

Dinamo Bucureşti - FCSB

CFR Cluj - Astra Giurgiu

Gaz Metan Mediaş - CS Juventus Bucureşti

FC Viitorul Constanţa- FC Botoşani

Etapa a XXVI-a (24-25 februarie)

CSM Poli Iaşi - FC Viitorul Constanţa

FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş

CS Juventus Bucureşti - CFR Cluj

Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti

FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe

Concordia Chiajna - FC Voluntari

CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timişoara

Programul viitorului sezon competițional:

 

14/16 iulie - debutul noului sezon de Liga 1.

25 octombrie - 16-imi Cupa României.

16/17 decembrie - ultima etapă din 2017, runda cu numărul 22.

3/4 februarie 2018 - se va relua campionatul, etapa a 23-a.

24/25 februarie - ultima etapă din sezonul regulat, a 26-a.

3/4 martie - etapa 1 din play-off/play/out.

12/13 mai - ultima etapă din play-off.

27 mai - finala Cupei României.

2/3 iunie - ultima etapă din play-out.

În noul sezon, FCSB va juca meciurile de acasă pe Arena Naţională, Dinamo în Şoseaua Ştefan cel Mare şi pe Arena Naţională, CSU Craiova la Drobeta-Turnu Severin, până când noul stadion din Bănie va fi gata, FC Voluntari pe arena ''Ilie Oană'' din Ploieşti şi pe stadionul propriu, ''Anghel Iordănescu'', nou-promovata Juventus pe ''Ilie Oană'', iar nou-promovata Sepsi OSK la Braşov, pe stadionul Tineretului, şi pe Municipalul din Sfântu Gheorghe.


Aparut in:

Ultima modificare in data de :2017-07-07

TAGURI: liga 1, program, sezon 2017-2018, fcsb, dinamo





Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site


Random image



Ultimele stiri