2018-12-15 04:53

Tamaș, Gebhart și Marica, titularii Stelei în meciul cu Djurgardens

|  22:48

Steaua a remizat cu suedezii de la Djurgardens, scor 2-2, în penultimul meci disputat în cel de-al doilea cantonament din această iarnă. Gebhart a debutat în tricoul roș-albastru, iar Tamaș a jucat tot meciul.

Campionii României au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Fernando Varela (4) și Yugurtha Hamroun (21). Michael Olunga a redus din diferență până la pauză (25), iar Bernsten a egalat în repriza secundă, cu o execuție de zile mari, prin care a catapultat mingea sub bara porții apărate de Cojocaru.

La roș-albaștri a debutat Timo Gebhart, intrat la pauză în locul lui Ciprian Marica. Germanul a fost aproape de gol în minutul 62, când a reluat cu capul în bara transversală, la capătul unei centrări a lui Stanciu, din lovitură liberă. Gabi Tamaș a jucat tot meciul, ca fundaș central, la o zi după ce a semnat noul contract cu roș-albaștrii.

Ultima modificare in data de :2016-02-04

TAGURI: steaua djurgardens, marica, tamas, hamroun, gebhart