2018-02-19 16:13


Ţintarul Ligii 1. Programul meciurilor din turul sezonului 2013/2014

 |  18:27
Ţintarul Ligii 1. Programul meciurilor din turul sezonului 2013/2014
Florentin Dincă

Sediul Ligii Profesioniste de Fotbal a fost ieri gazda tragerii la sorţi a etapelor din noul sezon al Ligii 1, care stă să înceapă în mai puţin de două săptămâni. În urne, pe acelaşi bilet, au intrat atât Rapid, cât şi Concordia Chiajna, cele două echipe urmând a disputa sâmbătă meciul de baraj pentru menţinerea în prima ligă. Conform regulamentului, nou-promovatele vor juca în prima rundă pe teren propriu. Corona va da piept cu Oţelul, ACS Poli întâlneşte rivala de moarte a fanilor bănăţeni, Dinamo, Săgeata se luptă cu Gaz Metan Mediaş, în timp ce FC Botoşani are cel mai greu adversar, CFR Cluj.

Etapa I

Corona – Oţelul

„U“ Cluj – Petrolul

Pandurii – FC Braşov

Săgeata – Gaz Metan

ACS Poli – Dinamo

FC Botoşani – CFR Cluj

FC Vaslui – Rapid/Concordia

Viitorul – Astra

Steaua - Ceahlăul

Etapa a II-a

Oţelul – „U“ Cluj

Petrolul – Pandurii

FC Braşov – Săgeata

Gaz Metan – FC Botoşani

Dinamo – FC Vaslui

CFR Cluj – ACS Poli

Rapid/Concordia – Viitorul

Astra – Steaua

Ceahlăul – Corona

 

Etapa a III-a

Corona – Astra

„U“ Cluj – Ceahlăul

Pandurii – Oţelul

ACS Poli – Gaz Metan

FC Botoşani – Săgeata

FC Vaslui – CFR Cluj

Viitorul – Dinamo

Steaua – Rapid/Concordia

Petrolul – FC Braşov

 

Etapa a IV-a

Săgeata– ACS Poli

Oţelul – Petrolul

FC Braşov – FC Botoşani

Gaz Metan – FC Vaslui

Dinamo – Steaua

CFR Cluj – Viitorul

Rapid/Concordia – Corona

Astra – „U“ Cluj

Ceahlăul – Pandurii

 

Etapa a V-a

Corona – Dinamo

„U“ Cluj – Rapid/Concordia

Pandurii – Astra

ACS Poli – FC Botoşani

FC Vaslui – Săgeata

Viitorul – Gaz Metan

Steaua – CFR Cluj

Oţelul – FC Braşov

Petrolul – Ceahlăul

 

Etapa VI-a

Săgeata – Viitorul

FC Botoşani – FC Vaslui

FC Braşov – ACS Poli

Gaz Metan – Steaua

Dinamo – „U“ Cluj

CFR Cluj – Corona

Rapid/Concordia – Pandurii

Astra – Petrolul

Ceahlăul – Oţelul

 

Etapa a VII-a

Corona – Gaz Metan

„U“ Cluj – CFR Cluj

Pandurii – Dinamo

FC Vaslui – ACS Poli

Viitorul – FC Botoşani

Steaua – Săgeata

Oţelul – Astra

Petrolul – Rapid/Concordia

Ceahlăul – FC Braşov

 

Etapa a VIII-a

Săgeata – Corona

ACS Poli – Viitorul

FC Botoşani – Steaua

FC Braşov – FC Vaslui

Gaz Metan – „U“ Cluj

Dinamo – Petrolul

CFR Cluj – Pandurii

Rapid/Concordia – Oţelul

Astra – Ceahlăul

 

Etapa a IX-a

Corona – FC Botoşani

„U“ Cluj – Săgeata

Pandurii – Gaz Metan

Viitorul – FC Vaslui

Steaua – ACS Poli

Oţelul – Dinamo

Petrolul – CFR Cluj

Astra – FC Braşov

Ceahlăul – Rapid/Concordia

 

Etapa a X-a

Săgeata – Pandurii

ACS Poli – Corona

FC Botoşani – „U“ Cluj

FC Vaslui – Steaua

FC Braşov – Viitorul

Gaz Metan – Petrolul

Dinamo – Ceahlăul

CFR Cluj – Oţelul

Rapid/Concordia – Astra

 

Etapa a XI-a

Corona – FC Vaslui

„U“ Cluj – ACS Poli

Pandurii – FC Botoşani

Steaua – Viitorul

Oţelul – Gaz Metan

Petrolul – Săgeata

Rapid/Concordia – FC Braşov

Astra – Dinamo

Ceahlăul – CFR Cluj

 

Etapa a XII-a

Săgeata – Oţelul Galaţi

ACS Poli – Pandurii

FC Botoşani – Petrolul

FC Vaslui – „U“ Cluj

Viitorul – Corona

FC Braşov – Steaua

Gaz Metan – Ceahlăul

Dinamo – Rapid/Concordia

CFR Cluj – Astra

 

Etapa a XIII-a

Corona – Steaua

„U“ Cluj – Viitorul

Pandurii – FC Vaslui

Oţelul – FC Botoşani

Petrolul – ACS Poli

Dinamo – FC Braşov

Rapid/Concordia – CFR Cluj

Astra – Gaz Metan

Ceahlăul – Săgeata

 

Etapa a XIV-a

Corona – FC Braşov

Săgeata – Astra

ACS Poli – Oţelul

FC Botoşani – Ceahlăul

FC Vaslui – Petrolul

Viitorul – Pandurii

Steaua – „U“ Cluj

Gaz Metan – Rapid/Concordia

CFR Cluj – Dinamo

 

Etapa a XV-a

„U“ Cluj – Corona

Pandurii – Steaua

Oţelul Galaţi – FC Vaslui

Petrolul – Viitorul

FC Braşov – CFR Cluj

Dinamo – Gaz Metan

Rapid/Concordia – Săgeata

Astra – FC Botoşani

Ceahlăul - ACS Poli

 

Etapa a XVI-a

Corona – Pandurii

U Cluj – FC Braşov

Săgeata – Dinamo

ACS Poli – Astra

FC Botoşani – Rapid/Concordia

FC Vaslui – Ceahlăul

Viitorul – Oţelul

Steaua – Petrolul

Gaz Metan – CFR Cluj

 

Etapa a XVII-a

Pandurii – „U“ Cluj

Oţelul – Steaua

Petrolul – Corona

FC Braşov – Gaz

Dinamo – FC Botoşani

CFR Cluj – Săgeata

Rapid/Concordia – ACS Poli

Astra – FC Vaslui

Ceahlăul – Viitorul

Foto: Lucian Curelariu


Aparut in:

Ultima modificare in data de :2013-07-08

TAGURI: tintar, liga, 1, programul, meciurilor, etapelor, tur, tragere, urne, sezon, nou





Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site


Random image



Ultimele stiri