2016-12-05 18:51

“U” şi CFR au remizat în derbyul Clujului

|  18:47

Campioana CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partidadisputată la Alba Iulia, în compania echipei Universitatea Cluj, în etapa anoua a Ligii I. Golurile au fost marcate de Claudiu Niculescu pentru UniversitateaCluj, în minutul 15, respectiv Lacina Traore pentru CFR Cluj, în minutul 30.Fostul dinamovist a deschis scorul dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri,trimiţând mingea în vinclul din stânga porţii lui Stăncioiu. Traore a egalat dupăo lovitură liberă executată de Culio de pe partea dreaptă, reluând în poartădin şase metri,de lângă Claudiu Niculescu.

Tehnicianulgazdelor a folosit următorii jucători: Huţan - Unguruşan, Cvirik (D. Munteanu84), Balde, Mendy - Delgado, V. Gheorghe (Ionescu 66), Păcurar, Boştină -Niculescu, Lemnaru (Piţ 88). De partea cealaltă, Sorin Cârţu a utilizaturmătorii fotbalişti: Stăncioiu - Panin, Alcantara, Cadu, Rada - E. Dică,Mureşan (Veloso 46), Peralta, Culio - E. Kone (De Zerbi 73), Traore (Bud 63).

Ultima modificare in data de :638942-12-06