2017-11-23 13:22

Victorie pentru Simona Halep. Românca, calificată în sferturile turneului de la Sydney

|  12:46

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 2 WTA, a învins-o, marţi, pe sportiva franceză Caroline Garcia, locul 34 WTA, cu scorul de 6-4, 2-6, 6-1, şi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Sydney.

În timpul meciului, Simona Halep a cerut de două ori intervenţia trainer-ului, care i-a masat glezna, potrivit Mediafax.

În sferturile de finală ale turneului, românca va juca împotriva Karolinei Pliskova, locul 11 WTA şi cap de serie numărul 5, partida dintre cele două având loc miercuri, nu înainte de ora 7.00.

Simona Halep şi Karolina Pliskova s-au întâlnit de două ori până în prezent, românca câştigând de fiecare dată în două seturi.

Pentru calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Sydney, Simona Halep este recompensată cu 19.660 de dolari şi cu 100 de puncte WTA.

Ultima modificare in data de :2016-01-12

TAGURI: victorie, simona halep, romanca, calificata, sferturi, turneu, sydney