2018-05-21 00:31

Victorie superbă a Stelei în fața Osmanlispor

|  22:24

Steaua pastreaza sanse de calificare in primavara Europa League dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-1, in fata turcilor de la Osmanlispor.

Turcii n-au avut nicio emotie in prima repriza, deschizand scorul in minutul 30, dupa un sut bun al lui Ndiaye.In partea secunda, Steaua a pus insa presiune pe adversar, chiar daca jocul nu a stralucit in mod deosebit.Egalarea a venit in minutul 68, cand Momcilovici a reluat din fata portii la un sut trimis de Boldrin, pe care portarul advers l-a respins gresit.Pe finalul meciului, Steaua a presat pentru a obtine victoria, iar aceasta a venit tot dintr-o faza fixa.Ricky Boldrin a executat impecabil in minutul 84 o lovitura libera, Tamas a pus perfect capul si a adus victoria care ne mentine in cartile calificarii.

Ultima modificare in data de :2016-11-24

TAGURI: steaua, osmanlispor, tamas, europa league