2018-06-25 02:01

VIDEO. Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul, cu scorul de 5-1

|  08:01

VIDEO. Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul, cu scorul de 5-1. Formaţia Dinamo Bucureşti a fost învinsă, luni seară, pe teren propriu, de echipa FC Viitorul, cu scorul de 5-1 (1-0), în etapa a XVI-a a Ligii I. VIDEO mai jos.

Golurile FC Viitorul au fost înscrise de Fl. Tănase '32 din penalti, Achim '64, '90+1 şi Aganovici '86, '90+2, iar pentru Dinamo a marcat Gnohere, în minutul 53, potrivit Mediafax.

Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul: 0-1: Tănase a transformat penaltiul acordat după faultul în careu comis de Mevlja asupra lui Chiţu.

Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul: 1-1: Gnohere care a înscris din 6 metri în poarta goală.

Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul: 1-2: Aganovici a şutat, portarul Popescu a respins în faţă şi Achim a înscris cu un şut din 5 metri.

Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul: 1-3: Aganovici a înscris cu latul de la 9 metri.

Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul: 1-4: Achim a marcat cu un şut de la 25 de metri.

Dinamo, învinsă pe teren propriu de FC Viitorul: 1-5: Aganovici a înscris cu un şut de la 14 metri.

Echipele care au evoluat în partida de luni seara sunt:

Dinamo Bucureşti: I. Popescu - Feussi, Puljici, Mevlja, S. Filip - Nedelcearu, Şerban (Shalaj '65) - C. Matei (Essombe '74), Vojnovici, Palici - Gnohere (Van Haaren '85). Antrenor: Mircea Rednic.

FC Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Boli, Mitrea, Cr. Ganea - Achim, I. Filip, Aganovici - Chiţu (Cernat '74), I. Hagi (Nicoliţă '82), Fl. Tănase (R. Marin '78).

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Următorii jucători au primit cartonaşe galbene: Nedelcearu '12, Şerban '62, S. Filip '73 / I. Filip '58, Boli '82.

Arbitru i-a dat cartonaş roşu lui Mevlja '32.

Arbitrii partidei Dinamo – FC Viitorul au fost: Cătălin Popa (central) - George Neacşu, Andrei Constantinescu (asistenţi) - Dragoş Istrate (rezervă).

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria victimelor incendiului de la clubul Colectiv din Capitală.

Ultima modificare in data de :2015-11-03

TAGURI: video, dinamo, invinsa, teren, propriu, fc viitorul, scor, 5, 1