2018-10-22 15:28

VIDEO. Serena Williams, criză de nervi la Wimbledon. Americanca a aruncat cu racheta într-un cameraman

|  08:44

Serena Williams a făcut o criză de nervi la finalul primul set pe care l-a pierdut în faţa americancei Cristina McHale, în cadrul turneului de la Wimbledon. Numărul unu mondial a dat cu racheta de pământ de mai multe ori, după care a aruncat-o într-un cameraman din spatele său.

În cele din urmă, Serena Williams a revenit în meci şi s-a calificat în turul trei al turneului de la Wimbledon.

La finalul primului set cu Christina McHale, pierdut în tiebreak, Serena Williams şi-a pierdut cumpătul şi a dat de mai multe ori cu racheta de pământ şi a aruncat-o în spate, unde a lovit un cameraman.

După această ieşire, arbitrul de scaun i-a oferit un avertisment americancei. Presa de specialitate a relatat că Serena Williams s-a bucurat de tratament preferenţial, în condiţiile în care dacă ar fi fost vorba de o altă sportivă care să fi făcut acest gest, aceasta ar fi fost eliminată din meci.

Serena Williams a câştigat partida cu Cristina McHale, cu scorul de 6-7, 6-2, 6-4. În turul trei al turneului de la Wimbledon, americanca va juca împotriva sportivei Annica Beck.

Ultima modificare in data de :2016-07-03

TAGURI: video, serena williams, criza, nervi, wimbledon, americanca, arunca, racheta, cameraman