2016-12-07 14:46

|  13:48

FormaţiaSteaua Bucureşti a ratat calificarea în 16-imile Ligii Europa, după ce a fostînvinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa italianăNapoli, în ultima etapă a grupei K a competiţiei.

Golulechipei italiene a fost marcat în minutul 90+2 de Cavani, care a trimis mingeaîn poartă, din trei metri, la un corner executat de pe partea dreaptă.

Pentrua reuşi calificarea în primăvara europeană, Steaua avea nevoie de cel puţin unegal în partida cu Napoli.

Napoli:26. De Sanctis - 14. Campagnaro (77. Sosa '52), 28. Cannavaro, 6. Aronica - 11.Maggio, 21. Yebda (12. N.Dumitru '62), 5. Pazienza, 3. Vitale (8. Dossena '79)- 18. Zuniga, 7. Cavani, 17. Hamsik. Antrenor: Walter Mazzarri.

Steaua:12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 18. Martinovici, 23. Geraldo Alves, 14.Latovlevici - 6. Gardoş (26. Bicfalvi '65) - 7. Szekely (91. Matei '90+4), 21.Ricardo Gomes, 20. Angelov (8. Răduţ '89), 24. Surdu - 28. Stancu. Antrenor:Marius Lăcătuş.

Cartonaşegalbene: Maggio '73, Cannavaro '76, '90+6 / Szekely '11, Bonfim '76, Surdu '81,Latovlevici '90+6

Cartonaşroşu: Cannavaro '90+6

Partidaa fost arbitrată de o brigadă din Cehia, condusă la centru de Pavel Kralovec,ajutat de asistenţii Miroslav Zamal şi Martin Wilczek, de asistenţiisuplimentari Radel Matejek şi Tomas Kocourek, arbitru de rezervă fiind desemnatLibor Kovarik.

Antrenorulechipei italiene, Walter Mazzarri, a fost suspendat pentru acest meci, loculsău pe banca tehnică fiind luat de secundul Nicolo Frustalupi.

Ultima modificare in data de :638952-03-07