2017-12-18 10:46

Viitorul lui Hagi, egal chinuit cu Concordia Chiajna

|  21:55

Viitorul Constanța a reușit să termine la egalitate, în deplasare la Chiajna, cu scorul de 2-2. După acest scor, echipa lui Hagi ocupă locul 2 în clasament cu 37 de puncte.

Ilfovenii au marcat primii dupa doar 12 minute, dupa un penalti transformat de Giurgiu, insa Viitorul a intors rezultatul.

Chitu, in minutul 32, si Nicolita, in minutul 67, au punctat pentru Viitorul, dar ilfovenii au egalat dramatic, cu sase minute inainte de final.

Gica Hagi s-a aratat multumit de rezultatul de egalitate inregistrat de Viitorul.

"Un joc care a inceput prost, ne-am revenit. Am avut sansa sa castigam, sa ne distantam. N-a fost ziua noastra cea mai buna, n-am facut un joc foarte bun, dar asta e. Le-am zis jucatorilor in vestiar ca uneori nu-ti intra mingea in plasa. E un punct in deplasare, e bine", a spus Hagi dupa meci, scrie Ziare.com.

Etapa urmatoare, Chiajna se deplaseaza la CFR Cluj, in timp ce Viitorul merge la ACS Poli Timisoara.

Ultima modificare in data de :2015-12-01

TAGURI: viitorul, hagi, concordia chiajna