2018-12-12 01:37


O săptămână cu piese de excepţie în teatrele bucureştene. Iată programul

 |  20:13
O săptămână cu piese de excepţie în teatrele bucureştene. Iată programul

În săptămâna 30 noiembrie – 6 decembrie, teatrele din Capitală îşi aşteaptă spectatorii cu reprezentaţii de excepţie.

Teatrul Naţional Bucureşti: Sala Atelier: marţi, 1 decembrie, ora 20:00 - "Terorism", regia Felix Alexa; joi, 3 decembrie, ora 20:00 - "Apărarea lui Socrate", regia Dimos Avdeliodis; vineri, 4 decembrie, ora 20:00 - "Anonimul veneţian", coordonator Ion Caramitru; sâmbătă, 5 decembrie, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", regia Rodica Popescu Bitănescu; duminică, 6 decembrie, ora 20:00 - "20 de ani în Siberia", regia Sorin Misirianţu;

Sala Studio: miercuri, 2 decembrie, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:30 - "Dumnezeu se îmbracă de la second-hand", regia Ion Caramitru; duminică, 6 decembrie, ora 19:30 - "Idolul şi Ion Anapoda", regia Ion Cojar;

Sala Pictura: miercuri, 2 decembrie, ora 20:00 - "Două loturi", regia Alexandru Dabija; vineri, 4 decembrie, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; sâmbătă, 5 decembrie, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa; duminică, 6 decembrie, ora 20:00 - "Fata din curcubeu", regia Lia Bugnar;

Sala Mare: joi, 3 decembrie, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară", regia Petrică Ionescu; duminică, 6 decembrie, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară", regia Petrică Ionescu;

Sala Media: vineri, 4 decembrie, ora 11:00 - "Timpul nebunilor", regia Andrei şi Andreea Grosu; duminică, 6 noiembrie, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru copii;

Sala Mică: vineri, 4 decembrie, ora 20:00 - "Hotel Europa - 9G", regia Andrei Raicu; sâmbătă, 5 decembrie, ora 20:00 - "ActOrchestra", regia Horia Suru; duminică, 6 decembrie, ora 20:00 - "After Hours - 9G", regia Radu Iacoban.

Teatrul Odeon: Sala Majestic: miercuri, 2 decembrie, ora 19:00 - "Natură moartă cu nepot obez", regia Eugen Făt; joi, 3 decembrie, ora 19:00 - "Un Tango Mas", de Răzvan Mazilu; vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva", de Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Trei generaţii", regia Dinu Cernescu; duminică, 6 decembrie, ora 19:00 - "Un tramvai numit dorinţă", regia Dinu Cernescu.

Teatrul Bulandra: Sala "Toma Caragiu": miercuri, 2 decembrie, ora 19:00 - "Pescăruşul", de Antoaneta Cojocaru; joi, 3 decembrie, ora 19:00 - "Omul cel bun din Seciuan", regia Andrei Şerban; vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "Omul cel bun din Seciuan", regia Andrei Şerban; duminică, 6 noiembrie, ora 19:00 - "Marmura", regia Yuri Kordonsky;

Sala "Liviu Ciulei": joi, 3 decembrie, ora 19:00 - "Obiceiuri necurate", regia Mihai Constantin; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "La grande magia", regia Elie Malka; duminică, 6 noiembrie, ora 19:00 - "Meşteşugul vieţii", regia Felix Alexa.

Teatrul de Comedie: Sala "Radu Beligan": joi, 3 decembrie, ora 19:00 - "În plină glorie!", regia Răzvan Mazilu; vineri, 4 decembrie, ora 12:00 - "...escu", regia Alexandru Dabija; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Un cuplu ciudat", regia Liviu Lucaci; duminică, 6 decembrie, ora 19:00 - "O scrisoare pierdută", regia Alexandru Dabija;

Sala Studio: duminică, 6 noiembrie, ora 19:30 - "La vita e bella", regia Vlad Cristache;

Sala Nouă: joi, 3 decembrie, ora 19:00 - "Cum am învăţat să conduc", regia Eugen Gyemant.

Teatrul Mic: vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "Băieţii de aur", regizori de platou Petre Moraru/ Niki Ieremciuc; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Trei gemeni veneţieni", regia Nona Ciobanu; duminică, 6 noiembrie, ora 19:00 - "Mata Hari - dincolo de legendă", regia Liana Ceterchi.

Teatrul Masca: Sala Lecoq (Cafe-Teatru): luni, 30 noiembrie, ora 15:00 - "Parapanghelos", regia Mihai Mălaimare;

Sala Mare: luni, 30 noiembrie, ora 19:00 - "Comedianţii", regia Michele Modesto Casarin; marţi, 1 decembrie, ora 19:00 - "Fior d’amor în Bucuresci", regia Mihai Mălaimare.

ARCUB Batişte: sâmbătă, 5 decembrie, ora 20:00 - "Cutia Pandorei", regia Felix Alexa.

Creart: Sala Teatrelli: luni, 30 noiembrie, ora 19:00 - "Comedii cu Gorobete", regia Radu Gabriel.

Godot Cafe-Teatru: luni, 30 noiembrie, ora 20:00 - "Dragostea durează trei ani", regia Chris Simion; marţi, 1 decembrie, ora 20:00 - "Carpathian Garden", regia Radu Iacoban; miercuri, 2 decembrie, ora 20:00 - "Flori, filme, fete sau băieţi", regia Radu Popescu; joi, 3 decembrie, ora 20:00 - "Paravan. 2 telefoane", regia Matei Lucaci-Grunberg; vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "Copilul problemă", regia Doina Antohi; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Omul-pernă", regia Ion Florin Grigoraş; duminică, 6 noiembrie, ora 10:30 - "Micul Prinţ", regia Marius Costache; duminică, 6 decembrie, ora 19:00 - "Cine iubeşte plăteşte", regia Vlad Massaci; duminică, 6 noiembrie, ora 21:30 - "All new people", regia Matei Lucaci-Grunberg.

Godot SubScenă: sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Declick", regia Alex Unguru.

Teatrul ACT: vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "cont(r)ACTe", regia Cristi Juncu.

În Culise: luni, 30 noiembrie, ora 20:00 - "Omul de zăpadă", regia Felix Crainicu; marţi, 1 decembrie, ora 20:00 - "Cum se duce totul dracu’"; miercuri, 2 decembrie, ora 20:00 - "Clinica sinucigaşilor", regia Cristian Bajora; joi, 3 decembrie, ora 20:00 - "Luv", regia Iulia Grigoriu; vineri, 4 decembrie, ora 21:00 - "Stand-Up Comedy"; sâmbătă, 5 decembrie, ora 21:30 - "Scrisori către Rita - the show", regia Cristian Bajora; duminică, 6 decembrie, ora 18:00 - "La noi, muierea".

Teatrul Luni: luni, 30 noiembrie, ora 19:30 - "România în direct", regia Dan Baltag şi Iulia Dinu.

Teatrul Elisabeta: vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "Las’ ca ştim noi", regia Şerban Puiu; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Toc Toc", regia Ricard Reguant; duminică, 6 decembrie, ora 17:00 - "Spărgătorul de nuci", regia Cristian Mitescu.

Teatrul de Revistă "Constantin Tănase": vineri, 4 decembrie, ora 19:00 - "Gong... şi de la capăt", regia Claudiu Peruşco; sâmbătă, 5 decembrie, ora 19:00 - "Gong... şi de la capăt", regia Claudiu Peruşco; duminică, 6 decembrie, ora 19:00 - "Aer bun! De Herăstrău!", regia Cezar Ghioca.

Teatrul "Ion Creangă" (se joacă la Teatrul Elisabeta): luni, 30 noiembrie, ora 18:00 - "Sticluş Căpcăunul a furat Crăciunul", regia Selma Dragoş.


Aparut in:

Ultima modificare in data de :2015-11-29

TAGURI: teatru, program, reprezentatii, spectatori
loading...





Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site


Random image



Ultimele stiri






loading...