2016-12-03 15:51

ULTIMA ORA

Dinamo, campioana turului

|  22:38

Astra Ploieşti şi Dinamo Bucureşti au terminat la egalitate, 0-0, duminică seara, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 17-a a Ligii I de fotbal, ultima a turului.

La Dinamo a jucat în acest meci şi Cristian Pulhac, pentru prima oară în acest sezon, dar ca mijlocaş stânga. Pulhac a fost înlocuit în min. 55 cu Georgian Păun.

Astra Ploieşti - Dinamo Bucureşti 0-0

Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Adrian Radu Ghinguleac (Bucureşti); arbitru de rezervă: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea).

Observatori: Gheorghe Moise, Alexandru Popescu (ambii din Bucureşti). (Agerpres)

Ultima modificare in data de :639268-11-29

TAGURI: astra ploiesti, dinamo bucuresti

Dinamo Bucureşti, în semifinalele Cupei Ligii după victoria în faţa Astra Giurgiu Formaţia Dinamo Bucureşti s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, după ce a învins, joi... 18 Noi 2016 | (0)
Cristi Balaj, arbitrul care a viciat rezultatul meciului Dinamo – Astra (2-2), a fost din nou delegat la Liga 1 În etapa a 14-a, cu un minut înaintea finalului prelungirilor meciului cu Astra de pe teren... 28 Noi 2016 | (0)