2016-12-02 22:00

ULTIMA ORA

FC Santos, prima finalistă a CM al cluburilor

|  15:14

Echipa braziliană FC Santos, deţinătoarea Copei Libertadores, s-a calificat în finala Campionatului Mondial al cluburilor de fotbal, învingând cu scorul de 3-1 (2-0) echipa japoneză Kashiwa Reysol, într-o partidă din penultimul act al competiţiei, desfăşurată marţi la Toyota (Japonia).

Noul star al fotbalului brazilian, Neymar a deschis scorul în minutul 19, celelalte goluri ale învingătorilor fiind marcate de Borges (min.24) şi Danilo (min.63). Pentru niponi a înscris Hiroki Sakai, în minutul 54.

FC Santos urmează să întâlnească în finala Mondialului cluburilor învingătoarea din cealaltă semifinală, programată joi la Yokohama, în care se vor întâlni campioana Spaniei şi a Europei, FC Barcelona, şi formaţia Al-Sadd din Qatar, câştigătoarea Cupei Ligii Campionilor Asiei, potrivit Agerpres.

Finala Campionatului Mondial al cluburilor se va disputa duminică, la Yokohama.

Ultima modificare in data de :639269-01-02

TAGURI: Santos, finala, CM cluburi

Reconciliere istorică în Columbia Încercând să pună capăt unui război civil care durează de mai bine de jumătate de secol,... 27 Noi 2016 | (0)
Controale în cluburile de noapte din Capitală Inspectorii ISU au luat la rand cluburile pentru a verifica daca indeplinesc masurile de protectie... 13 Noi 2016 | (0)