2016-12-03 19:45

ULTIMA ORA

FCM Târgu Mureş - Astra Ploieşti, scor 2-2

|  22:49

Formaţia FCM Târgu Mureş a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 2-2 (1-0), cu echipa Astra Ploieşti, într-un meci în care oaspeţii au revenit după ce au fost conduşi de două ori şi în care ultimele goluri au fost marcate în minutele 90+1 şi 90+10, informează Mediafax. Golurile echipei din Târgu Mureş au fost marcate de Florin Dan '27 şi Robert Ilyeş '90+1. Pentru Astra au înscris Valerică Găman '63 şi N'Doye '90+10. La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori. Fotbalistul echipei FCM Târgu Mureş, Victoraş Astafei, a fost transportat la spital în timpul meciului, după ce s-a ciocnit cap în cap cu fotbalistul Alexandru Ţigănaşu, de la Astra Ploiești. Astafei şi Ţigănaşu s-au ciocnit în minutul 78, jucătorul echipei gazdă prăbuşindu-se pe teren. Pe gazon a intrat o ambulanţă, iar medicii i-au imobilizat gâtul şi l-au pus pe o targă, cu care l-au urcat în salvare. Jocul s-a reluat în minutul 85, după șapte minute de întrerupere.

Ultima modificare in data de :639259-05-06

TAGURI: meci, Astra Ploiesti, fotbal, FCM targu_Mures

Cristi Balaj, arbitrul care a viciat rezultatul meciului Dinamo – Astra (2-2), a fost din nou delegat la Liga 1 În etapa a 14-a, cu un minut înaintea finalului prelungirilor meciului cu Astra de pe teren... 28 Noi 2016 | (0)
Firma unui celebru baschebalist, jefuită de un interlop Jaf incredibil în Ploiești. Un sportiv celebru a fost victima unui hoț care a intrat în salonul... 26 Noi 2016 | (0)