2016-12-04 10:13

ULTIMA ORA

Fotbal - Liga I: CFR Cluj - FC Vaslui 2-0

|  23:38

CFR Cluj a învins pe FC Vaslui cu scorul de 2-0 (0-0), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 7-a a Ligii I de fotbal.

CFR s-a impus prin golurile marcate de Ricardo Cadu (70 - penalty) şi Weldon (72).

Meciul a fost unul foarte tensionat, cu 12 cartonaşe galbene, 4 pentru gazde şi 8 pentru oaspeţi.

În minutul 19 a avut loc o ciocnire între portarul Beto (CFR) şi Wesley (FC Vaslui), în urma căreia goalkeeper-ul echipei gazdă s-a ales cu o tăietură sub ochiul stâng şi a fost înlocuit cu Mihai Mincă. Wesley şi-a spart capul şi a evoluat cu un bandaj, în aceeaşi situaţie ajungând şi compatriotul şi coechipierul său Adailton în repriza secundă, potrivit Agerpres.

Weldon (CFR) a fost faultat în careu de slovacul Pavol Farkas în min. 26, dar arbitrul nu a acordat penalty-ul cuvenit. În schimb, Augustus Constantin a dictat 11 m în min. 68, când Sougou a căzut fără a fi atins de Balaur.

Viorel Hizo, antrenorul vasluienilor, a fost eliminat de pe banca tehnică pentru proteste în minutul 62.

FC Vaslui a avut o bară în min. 74, prin Adailton.

Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea); arbitri asistenţi: Ionel Popa (Paşcani), Dorin Mudura (Oradea); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea).

Observatori: Nicolae Grigorescu (Timişoara), Cornel Cacoveanu (Tg. Mureş)

Ultima modificare in data de :639259-08-29