2016-12-10 11:10

ULTIMA ORA

Handbal: România - Serbia 25-24, în al doilea amical de la Novi Sad

|  12:42

Echipa masculină de a României a învins Serbia cu scorul de 25-24 (12-11), în al doilea meci amical dintre cele 2 selecţionate, disputat joi seara la Novi Sad. În primul meci, de miercuri seara, disputat pe durata a 3 reprize de 20 minute, România şi Serbia au încheiat la egalitate, 31-31.

Golurile românilor, conduşi de antrenorul Vasile Stângă, au fost marcate de Simicu (7), Mihalcea (3), Florea (3), Ghiţă (3), Talas (3), Mihai Bogdan (2), Novanc (1), Dospinescu (1), Ghionea (1), Dragnea (1).

România se pregăteşte pentru dubla cu Belarus din preliminariile CM 2013, pe 11 ianuarie la Piatra Neamţ şi pe 15 ianuarie la Minsk, care asigură un loc în barajul de calificare din mai 2012. Serbia va participa la CE 2012, în calitate de ţară gazdă, conform Agerpres.

Ultima modificare in data de :639269-07-06

TAGURI: Amical, handbal, romania, serbia, novi sad

CE DE HANDBAL. România joacă mâine seară cu Croaţia, calificarea tricolorelor nu este încă sigură Victoria fenomenală cu Rusia, campioana olimpică en-titre, a produs o bucurie fără margini... 08 Dec 2016 | (0)
Naţionala feminină de handbal a României debutează luni seară la Campionatul European din Suedia Naţionala feminină de handbal a României îşi începe astă-seară aventura la Campionatul... 04 Dec 2016 | (0)