2016-12-03 21:53

ULTIMA ORA

ICIM Arad a pierdut finala Ligii Europei Centrale

|  17:26

Echipa feminină de ICIM UVVG Arad, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă de formaţia cehă Kara Trutnov cu scorul de 82-76, duminică, la Wasserburg (Germania), în finala Ligii Europei Centrale (CEWL).

ICIM a condus trei sferturi din meci, dar a pierdut pe final. Arădencele au condus cu 10-0 (min. 5), cu 23-14 (min. 10), 33-25 (min. 16). La pauză, ICIM avea un avans de 10 puncte, 43-33. Avantajul campioanei României s-a diminuat cu trecerea timpului, 49-42 (min. 25), 57-54 (30). Kara Trutnov a trecut în avantaj pe tabela de marcaj (68-63, min. 35), dar ICIM a reuşit să revină pentru puţin timp (70-70, cu trei minute înainte de final). Dacă ICIM era condusă cu doar un punct (75-74) când mai era un minut şi 14 secunde de joc, în finala formaţia cehă s-a impus cu 82-76, potrivit Agerpres.

În finala mică, CSM Satu Mare a învins echipa gazdă TSV 1880 Wasserburg, cu scorul de 87-86 (46-37, 72-72), după prelungiri.

Ultima modificare in data de :639551-04-17

TAGURI: Finala, icim, liga europa

Românii, pe locul doi în Europa la consumul de antibiotice Românii au adesea obiceiul de a lua antibiotice după ureche. Zilnic, peste 6 sute de mii de... 18 Noi 2016 | (0)
14 târguri de Crăciun din Europa pe care să le vezi măcar o dată Marile târguri de Crăciun din Europa sunt un amestec de tradiție și magie, o amintire de... 20 Noi 2016 | (0)