2016-12-07 14:46

ULTIMA ORA

Lille, campioana Franţei, învinsă pe teren propriu

|  09:20

Lille OSC, campioana en titre a Franţei, a fost învinsă la limită, duminică seara, pe teren propriu de formaţia Montpellier (0-1). Partida a avut loc in cadrul celei de-a 2-a etape a noii ediţii din Ligue 1.

În minutul 70, oaspeţii au marcat unicul gol al întâlnirii prin Giroud. Într-o altă partidă, Olympique Marseille(O.M.) a remizat în deplasare, scor 2-2, cu AJ Auxerre. O.M. a condus cu 2-0 la pauză, graţie reuşitelor lui Loic Remy (min.3) şi Andre Ayew (min.43), însă gazdele au redus diferența imediat după pauză, prin Alain Traore (min.46), restabilind apoi egalitatea cu 10 minute înainte de finalul timpului regulamentar, prin Roy Contout, informează Agerpres. De asemenea, duminică, Evian Thonon Gaillard a dispus cu 1-0, pe teren propriu, de OGC Nice prin golul lui Saber Khelifa, din minutul 51. Celelalte meciuri din Ligue 1 s-au disputat sâmbătă şi au avut următoarele rezultate: Saint-Etienne - Nancy 1-0 Rennes - Paris Saint-Germain 1-1 Lorient - Bordeaux 1-1 Sochaux - Caen 1-2 Lyon - Ajaccio 1-1 Toulouse - Dijon 2-0 Valenciennes - Brest 0-0 Clasamentul are primele locuri ocupate de Toulouse, Montpellier, Caen şi Saint-Etienne, cu câte 6 pct, urmate de Rennes, Lyon, Evian şi Lorient, fiecare cu câte 4 pct.

Ultima modificare in data de :639256-05-11