2016-12-08 11:51

ULTIMA ORA

“Motanul”, din nou decisiv pentru Orduspor

|  16:43

Atacantul român Bogdan Stancu a marcat, în minutul 55, golul prin care echipa sa, Orduspor, a câştigat partida disputată în deplasare cu Eskishehirspor (scor 1-0), duminică, în cadrul etapei a 23-a a campionatului de fotbal al Turciei.

Stancu, împrumutat de Galatasaray în acest sezon la Orduspor, a înscris cu această ocazie al 7-lea său gol pentru actuala sa formaţie. Pentru Orduspor a evoluat în acest joc şi argentinianul Culio, fostul la CFR Cluj, care a primit un cartonaş galben în minutul 73.

Alte rezultate:

Bursaspor - Galatasaray 1-0

Antalyaspor - Genclerbirligi 2-2

Karabukspor - Manisaspor 2-1

Samsunspor - Istanbul Buyuksehir 2-4

Au mai rămas de disputat partidele Fenerbahce - Mersin, Gaziantepspor - Sivasspor, Ankaragucu - Trabzonspor şi Kaiserispor – Beşiktaş, informează Agerpres.

În clasament conduce Galatasaray cu 50 pct, urmată de Fenerbahce şi Beşiktaş - câte 45 pct etc. Orduspor a urcat pe locul 12, cu 28 puncte.

Ultima modificare in data de :639551-07-07

TAGURI: Stancu, orduspor, turcia

Aderarea Turciei la UE, sub semnul întrebării Parlamentul European a început marți dezbaterile pentru o posibilă suspendare a discuțiilor de... 22 Noi 2016 | (1)
Erdogan: Votul PE nu are nicio valoare! Preşedintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan, a susținut miercuri că nu are nicio valoare... 23 Noi 2016 | (0)