2016-12-06 12:16

ULTIMA ORA

Mutu înscrie degeaba

|  00:07

Adrian Mutu a marcat din nou pentru Cesena, a şaptea reuşită stagională, dar formaţia lui s-a înclinat în deplasarea de la Roma, cu Lazio, scor 2-3. Partida a fost una de real dramatism, oaspeţii au condus cu 2-0 şi au avut un jucător în plus pe teren mai mult de o repriză, însă romanii, fără Radu Ştefan accidentat, au întors incredibil disputa, marcând 3 goluri în 10 minute.

a deschis scorul în min. 14, iar apoi a scos o lovitură de la 11 metri, fază la care francezul Konko a fost eliminat. Iaquinta a transformat penalty-ul, dar imediat după pauză Cesena a capotat inexplicabil, şi a primit trei goluri, de la Hernanes (53), Lulic (60) şi Kozak (63).

În clasament, pe primul loc se află Juventus, cu 45 puncte (21 jocuri), urmată de AC Milan, 44 p (22 j), Lazio Roma, 42 p (23 j), Udinese, 41 p (22 j), etc. Cesena e penultima (19), cu 16 puncte (22 j).

Ultima modificare in data de :639554-01-28

TAGURI: Adrian_mutu, gol, cesena, lazio, italia

Cutremur de 4,4 grade în centrul Italiei Un cutremur de suprafață cu magnitudinea de 4,4 grade s-a produs marți după-amiază în centrul... 29 Noi 2016 | (0)
Puternice inundații în Italia: un om a murit, trei sunt dispăruți Ploile abundente care au căzut în toată Italia începând de joi şi au fost urmate de... 26 Noi 2016 | (0)