2016-12-04 16:24

ULTIMA ORA

Nadal și Murray, în sferturi de finală la US Open

|  22:07

Tenismanii Rafael Nadal şi Andy Murray s-au calificat în sferturi de finală la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al sezonului, notează Mediafax. Spaniolul Rafael Nadal l-a învins joi, în optimi, cu scorul de 7-6 (7/1), 6-1, 6-2, pe jucătorul din Luxemburg Gilles Muller, numărul 68 mondial. Meciul dintre cei doi, programat iniţial marţi, a început miercuri, deşi ploua, şi a fost întrerupt după 15 minute.  Tot joi, britanicul Andy Murray l-a învins pe americanul Donald Young, cu scorul de 6-2, 6-3, 6-3, şi s-a calificat în sferturi. Şi acest meci începuse miercuri, dar a fost întrerupt după 15 minute de joc.

Ultima modificare in data de :639259-04-24

TAGURI: Rafael Nadal, Andy Murray, US Open, finala, Grand Slam

Andy Murray, victorie în faţa lui Novak Djokovic în finala Turneului Campionilor Jucătorul scoțian de tenis Andy Murray a câștigat în premieră Turneului Campionilor de la... 21 Noi 2016 | (0)
Andy Murray, victorie în primul meci disputat la Turneul Campionilor Jucătorul britanic de tenis Andy Murray, numărul unu mondial, l-a învins în prima partidă... 15 Noi 2016 | (0)