2016-12-11 04:21

ULTIMA ORA


Programul teatrelor bucureştene în perioada 17 - 23 ianuarie

 |  15:57
Programul teatrelor bucureştene în perioada 17 - 23 ianuarie

Programulprincipalelor instituţii de spectacole din Bucureşti în perioada 17 - 23ianuarie:

TeatrulNaţional Bucureşti, Sala Amfiteatru: marţi, ora 19.00 “Inimă de câine” deMihail Bulgakov; miercuri, ora 19.00 “Sâmbătă, duminică, luni” de Eduardo DeFilippo; joi, ora 19.00 “Încă-i bine!” de Rodica Popescu Bitănescu; vineri, ora19.00 “Egoistul” de Jean Anouilh; sâmbătă, ora 19.00 “Regina Mamă” de ManlioSantanelli; duminică, ora 19.00 “A patra soră” de Janusz Glowacki.

SalaAtelier: miercuri, ora 19.00 “Şapte dintr-o lovitură” de Lia Bugnar; joi, ora19.00 “Avalanşa” de Tuncer Cücenoğlu; vineri, ora 19.00 “Avalanşa” de TuncerCücenoğlu; sâmbătă, ora 19.00 “Dulcea pasăre a tinereţii” de Tennessee Williams;duminică, ora 19.00 “Tectonica sentimentelor” de Eric-Emmanuel Schmitt.

SalaMare: joi, ora 20.00 “S-a sfârşit cum a-nceput” de Sean O’Casey; vineri, ora20.00 “Tragedia lui Carmen” de Georges Bizet; sâmbătă, ora 20.00 “Dineu cuproşti” de Francis Veber; duminică, ora 20.00 “Dineu cu proşti” de FrancisVeber.

Sala99: vineri, ora 19.00 “Scara pisicii” de Katalin Thuroczy; sâmbătă, ora 19.00“Cu uşile închise” de Jean Paul Sartre; duminică, ora 11.00 – Teatrul Naţionalpentru Copii.

TeatrulNottara, Sala “Horia Lovinescu”: luni, ora 19.30 “Schimb de soţii” de AureBaranga, regia Diana Lupescu; marţi, ora 19.30 “Pluralul englezesc” de AlanAyckbourn, regia Toma Enache; vineri, ora 19.00 “Clipe de viaţă” de WilliamSaroyan, regia Cristian Dumitru; sâmbătă, ora 19.00 “Umor, Amor, Fior de Dor înBucureşti” regia Diana Lupescu; duminică, ora 19.00 “Omul hazardului” regiaCristian Juncu.

Sala“George Constantin”: miercuri, ora 19.30 “Hangiţa” de Carlo Goldoni, regia TinoGeirun; joi, ora 19.30 “Aniversarea” de Thomas Vinterberg şi Mogens Rukov,regia Vlad Massaci; vineri, ora 19.30 “Metoda” de Joldi Galceran, regia TheodorCristian Popescu; sâmbătă, ora 19.30 “În Piaţa Vladimir” de LudmilaRazumovskaia, regia Petru Hadârcă; duminică, ora 19.30 “True West” de SamShepard, regia Alexandru Măzgăreanu.

TeatrulBulandra, Sala Izvor: marţi, ora 18.30 “Îngropaţi-mă pe după plintă” regia YuriKordonsky; joi, ora 18.30 “Îngropaţi-mă pe după plintă” regia Yuri Kordonsky;sâmbătă, ora 19.00 “Moartea unui comis voiajor”, regia Felix Alexa; duminică,ora 19.00 “Moartea unui comis voiajor”, regia Felix Alexa.

TeatrulMetropolis: luni, ora 19.00 “Nevestele vesele din Windsor” de WilliamShakespeare; marţi, ora 19.00 “Pijamale” de Mawby Green şi Ed Feilbert;miercuri, ora 19.00 “Floarea de cactus” de Barillet şi Gredy; joi, ora 19.00“Tarelkin” de A. V. Suhovo-Kobîlin; vineri, ora 19.00 “Zaruri şi cărţi” de SamHenry Kass; sâmbătă, ora 19.00 “Jocul de-a adevărul” de Lia Bugnar; duminică,ora 19.00 "Funcţionarii" după A.P. Cehov.

TeatrulOdeon, Sala Majestic: duminică, ora 19.00 “Viaţa e vis” după Calderon de laBarca, regia Dragoş Galgoţiu.

SalaStudio: vineri, ora 20.30 "Şefele" de Werner Schwab, regia SorinMilitaru; sâmbătă, ora 20.30 “Şefele” de Werner Schwab, regia Sorin Militaru.


Aparut in:

Ultima modificare in data de :639234-03-19



Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site

Adauga un comentariu

Random image