2016-12-08 09:59

ULTIMA ORA


Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 8 - 14 noiembrie

 |  17:10
Programul teatrelor din Bucureşti în perioada 8 - 14 noiembrie

Iatăprogramul principalelor instituţii de spectacole din Bucureşti în perioada 8 -14 noiembrie:

TeatrulOdeon, Sala Majestic: miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 - "Şefele",de Werner Schwab, regia Sorin Militaru; joi, 11 noiembrie, ora 19.00 -"Iadul este amintirea fără puterea de a mai schimba ceva", de JonasGardell, un spectacol de Mariana Cămărăşan şi Alexandra Penciuc; vineri, 12noiembrie, ora 19.00 - "Gaiţele", de Alexandru Kiriţescu, regiaAlexandru Dabija; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 - "Marchizul deSade", de Doug Wright, regia Beatrice Rancea; duminică, 14 noiembrie, ora11.00 - "Aventurile lui Habarnam", de Nikolai Nosov, regia AlexandruDabija; duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 - "În container", deConstantin Cheianu, regia Cristian Ban.

SalaStudio: miercuri, 10 noiembrie, ora 20.30 - "Blifat", de GabrielPintilei, regia Alexandru Mihail; duminică, 14 noiembrie, ora 20.30 -"Graffiti. Drimz", de Alina Nelega, regia Alina Nelega.

TeatrulNaţional Bucureşti, Sala Amfiteatru: - marţi, 9 noiembrie, ora 19.00 -"Sâmbătă, duminică, luni", de Eduardo De Filippo, regia DinuCernescu; miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 - "Cinci femei detranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu, regia Rodica Popescu Bitănescu;joi, 11 noiembrie, ora 19.00 - "Sinucigaşul", de Nikolai Erdman,regia Felix Alexa; vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 - "Livada devişini", de A. P. Cehov, regia Felix Alexa; sâmbătă, 13 noiembrie, ora19.00 - "O noapte furtunoasă", de Ion Luca Caragiale, regia FelixAlexa; duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 - "Egoistul", de JeanAnouilh, regia Radu Beligan.

SalaAtelier: joi, 11 noiembrie, ora 19.00 - "Legea marelui inchizitor",după Feodor Dostoievski, regia Radu Penciulescu; vineri, 12 noiembrie, ora19.00 - "Încă-i bine", de Rodica Popescu Bitănescu, regia RodicaPopescu Bitănescu; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 - "Un duel", dupăA. P. Cehov, regia Alexandru Dabija; duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 -"Tectonica sentimentelor", de Eric-Emmanuel Schmitt; regia NicolaeScarlat.

Sala99: joi, 11 noiembrie, ora 19.00 - "Scara pisicii", de KatalinThuróczy, regia Irina Popescu Boieru; vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 -"Scara pisicii", de Katalin Thuróczy, regia Irina Popescu Boieru;sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 - "Cu uşile închise", de Jean PaulSartre, regia Mircea Anca; duminică, 14 noiembrie, ora 11.00 - Teatrul Naţionalpentru Copii.

SalaMare: duminică, 14 noiembrie, ora 20.00 - "Dineu cu proşti", deFrancis Veber, regia Ion Caramitru.

Teatrulde Comedie, Sala Mare: joi, 11 noiembrie, ora 19.00 - "Sunt orb",recital extraordinar Horaţiu Mălăele; vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 -"Avarul îndrăgostit", de Cristian Juncu, după Moliere, regia VladMassaci; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 - "Elling", dramatizare deAxel Hellstenius în colaborare cu Petter Naess, după romanul "Fraţi desânge", de Ingvar Ambjornsen, regia Vlad Massaci; duminică, 14 noiembrie,ora 19.00 - "Leonce şi Lena", de Georg Bűchner, regia HoraţiuMălăele.

SalaStudio: vineri, 12 noiembrie, ora 19.30 - "Doamne ce... măcel!", deYasmina Reza, regia Lucian Giurchescu; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.30 -"Fata de mătase artificială", de Irmgard Keun, regia Vlad Massaci;duminică, 14 noiembrie, ora 19.30 - "Fitness", de Jacques de Decker,regia Mihai Bisericanu.

TeatrulNottara: Sala "Horia Lovinescu": vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 -"39 de trepte", regia Petre Bokor; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 -"Soţul Păcălit", de Moliere, regia Mircea Cornişteanu; duminică, 14noiembrie, ora 19.00 - "Scandal la operă!", de Ken Ludwig, regiaPetre Bokor.

Sala"George Constantin": marţi, 9 noiembrie, ora 19.30 - "CoastaDracului", comedie muzicală după Ion Creangă, Anton Pann, George Coşbuc,regia Toma Vasile; joi, 11 noiembrie, ora 19.30 - "RinocerulÎndrăgostit", de Liao Yimei, regia Mihai Lungeanu; vineri, 12 noiembrie,ora 19.30 - "Ai toată viaţa înainte!", după Roman Gary, regia AlinaRece; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.30 - "True West", de Sam Shepard,regia Alexandru Măzgăreanu; duminică, 14 noiembrie, ora 19.30 - "Vizitatorul",de Eric Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga.

TeatrulMic: joi, 11 noiembrie, ora 19.00 - "Spionul Balcanic", de DusanKovacevic, regia Claudiu Goga; vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 -"Furtuna", de William Shakespeare, regia Cătălina Buzoianu; sâmbătă,13 noiembrie, ora 19.00 - "Portretul doamnei T", de Ana MariaBamberger, regia Liana Ceterchi; duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 -"Mantia de stele", după Milorad Pavic, regia Nona Ciobanu.

TeatrulFoarte Mic": miercuri, 10 noiembrie, ora 19.00 - "Crazy stories inthe city", un spectacol de Arcadie Rusu; joi, 11 noiembrie, ora 19.00 -"Google ţara mea!", de Mihaela Michailov, regia Alexandra Badea;vineri, 12 noiembrie, ora 19.00 - "Closer", de Patrick Marber, regiaIlinca Stihi; sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 - "Dacă n-ai mai fi",de Florian Zeller, regia Carmen Veştemeanu; duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 -"Promised land" (spectacol de dans, producţie UNTAC), conceptul şicoregrafia Arcadie Rusu, scenografia Ioana Paschca.

TeatrulMetropolis: luni, 8 noiembrie, ora 19.00 - "În rolul victimei", deVladimir şi Oleg Presniakov, regia Felix Alexa; marţi, 9 noiembrie, ora 19.00 -"Crimă la Howard Johnson", regia Emanuel Pârvu; miercuri, 10noiembrie, ora 19.00 - "Zaruri şi cărţi", de Sam Henry Kass, regiaFlorin Piersic Jr.; joi, 11 noiembrie, ora 19.00 - "Peşte cu mazăre",de Ana Maria Bamberger, regia Olga Turdorache; vineri, 12 noiembrie, ora 19.00- "Nebuna din Chaillot", de Jean Giraudoux, regia Alice Barb;sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 - "Nebuna din Chaillot", de JeanGiraudoux, regia Alice Barb; duminică, 14 noiembrie, ora 19.00 - "Babacare ascultă ABBA", de Catherine Aigner, regia Theo Herghelegiu.

TeatrulBulandra, Sala "Toma Caragiu": sâmbătă, 13 noiembrie, ora 19.00 -"Oscar şi tanti Roz", regia Chris Simion; duminică, 14 noiembrie, ora19.00 - "Oscar şi tanti Roz", regia Chris Simion.

SalaIzvor: joi, 11 noiembrie, ora 19.30 - "Imediat", regia Camille Boitel(Ambasada Franţei şi Institutul Francez din Bucureşti prezintă un spectacolextraordinar, la frontiera dintre circ, dans şi teatru); vineri, 12 noiembrie,ora 19.30 - "Imediat", regia Camille Boitel; sâmbătă, 13 noiembrie,ora 19.30 - "Imediat", regia Camille Boitel; duminică, 14 noiembrie,ora 19.30 - "Căsătoria", regia Yuriy Kordonskiy.


Aparut in:

Ultima modificare in data de :638948-09-23



Comenteaza pe facebook




Comenteaza pe site

Adauga un comentariu

Random image