2016-12-10 18:49

ULTIMA ORA

Rapid pierde teren

|  19:45

Rapid Bucureşti a terminat la egalitate cu FC Braşov, 1-1 (1-0), sâmbătă, în Regie, într-un meci din etapa a 6-a a Ligii I de fotbal. Giuleştenii au deschis scorul prin Ovidiu Herea (18 - penalty), dar oaspeţii au egalat după pauză, prin Marian Cristescu (65), dintr-un penalty acordat pentru henţul în careu al lui Bozovic, care a fost eliminat la această fază după ce a văzut al doilea cartonaş galben. Daniel Pancu (Rapid) a avut o bară în minutul 80.

Rapid: Coman - Creţu, M. Antonio, Burcă, Bozovici - Grigorie (Roman '71), Alexa, Herea (Grigore '57) - Deac (Ezequias '66), Pancu, Surdu. Antrenor: Răzvan Lucescu (suspendat).

Braşov: Felgueiras - Velayos, Majernik, L. Munteanu, Cr. Ionescu - Perreira, Madeira (Paez '85), Cristescu, Chipciu - Voiculeţ (Moutinho '46), Buga (Toloza '77). Antrenor: Daniel Isăilă.

Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Marius Nicoară (Băile Herculane), Bogdan Gheorghe (Bucureşti); arbitru de rezervă: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti)

Observatori: Constantin Gheorghe (Suceava), Claudiu Popa (Bucureşti)

Ultima modificare in data de :639259-05-17