2016-12-11 00:44

ULTIMA ORA

Simona Halep, învinsă în turul II

|  07:19

Simona Halep a fost învinsă joi de Carla Suarez Navarro (Spania), cu 3-6, 6-2, 6-2, în manşa secundă a turneului US Open, ultimul de Mare Şlem al anului. Halep a reusit în acest an să treaca de primul tur la toate concursurile de Mare Slem, însă doar la unul singur s-a impus în runda secundă. Câştigătoare de anul acesta de la Roland Garros, Halep (19 ani), după ce a depășit-o uşor pe chinezoaica Li Na, a cedat după două ore şi 26 de minute în faţa jucătoarei iberice şi s-a ales cu 100 de puncte WTA şi 31.000 de dolari, potrivit Agerpres. Jucătoarea română va continua la dublu, probă în care face pereche cu Irina Begu. Ele s-au calificat ieri în turul al doilea, urmand sa le aiba adversare pe cehoaicele Iveta Benesova și Barbora Zahlavova Strycova.

Ultima modificare in data de :639259-02-12

TAGURI: tenis, Halep

Simona Halep, locul doi pentru lovitura anului în tenis Simona Halep, locul patru în clasamentul mondial, a primit 21% din voturile fanilor și s-a clasat... 30 Noi 2016 | (0)
România, campioană mondială la tenis de masă Performanță extraordinară pentru tenisul de masă juvenil din România în finala contra... 07 Dec 2016 | (0)