2016-12-04 06:08

ULTIMA ORA

Twente, învinsă de Feyenoord

|  17:45

Twente Enschede, adversara Stelei Bucureşti în şaisprezecimile de finală ale Europa League, a fost învinsă duminică de Feyenoord Rotterdam, 2-3, în deplasare, în etapa a 17-a a campionatului de fotbal al Olandei.

a avut o primă repriză foarte slabă, fiind condusă la pauză cu 0-3, după hat-trick-ul lui John Guidetti (8, 43, 44). Echipa din Enschede a redus din handicap prin Nacer Chadli (56) şi Luuk de Jong (66), informerază Agerpres.

Antrenorul Co Adriaanse a folosit următorii jucători: Nikolai Mihailov - Roberto Rosales, Peter Wisgerhof, Douglas, Dwight Tiendalli (Steven Berghuis, 86) - Nacer Chadli, Wout Brama, Denny Landzaat (Willem Janssen, 65) - Marc Janko (Leroy Fer, 73), Luuk de Jong, Ola John.

Ultima modificare in data de :639269-02-17

TAGURI: Twente, liga europa, steaua, înfrângere, olanda

Victorie pentru Osmanlispor Adversara de joi seară a Stelei în Grupa L a Europa League, a câştigat partida pe teren propriu... 20 Noi 2016 | (0)
Victorie superbă a Stelei în fața Osmanlispor Steaua pastreaza sanse de calificare in primavara Europa League dupa victoria de pe teren propriu,... 24 Noi 2016 | (0)