2019-09-15 11:23

Alex Mitriţă, un nou gol pentru New York City

|  13:38

Alexandru Mitriţă a marcat un gol pentru echipa New York City FC, în meciul cu formaţia Vancouver Whitecaps FC, scor 3-1, din campionatul SUA. Internaționalul român, care a reuşit şi o pasă de gol la deschiderea scorului, nu a fost convocat de Cosmin Contra în lotul pentru dubla cu Spania și cu Malta.

Mitriţă, care a fost integralist, a marcat în minutul 72, după ce a executat excelent o lovitură liberă de la peste 25 de metri, lateral stânga, direct pe colțul scurt, la semi-înălțime, în dreapta portarului. Românul primit un cartonaş galben în minutul 85. Pentru New York City FC au mai înscris Heber (10) şi Steven (26), iar pentru Vancouver a punctat Reyna (64).

Olteanul a fost desemnat jucătorul meciului. Este al şaptelea gol marcat de Mitriţă în acest sezon pentru New Yourk City.