2019-11-22 10:23

Antrenorul Rapidului, dus de urgență la spital în timpul meciului cu Dunărea Călărași

|  20:59

Dan Alexa, antrenorul Rapidului și-a pierdut cumpătul în timpul meciului de miercuri dintre Rapid și Dunărea Călărași. Nervii l-au costat, însă, scump.

zoom
La pauza meciului dintre Dunărea Călărași și Rapid, la scorul de 1-0 pentru gazde, Dan Alexa s-a enervat și a spart un geam cu pumnul, iar cioburile l-au tăiat atât la mână, cât şi la burtă, motiv pentru care Alexa a fost transportat imediat la spitalul din localitate. Acolo s-a constatat că are o rană la braţul stâng şi a fost cusut de o echipă medicală, transmite Stiripesurse.ro.

Dunărea Călărași a învins Rapid cu scorul de 3-0, după golurile lui Saifeddine Alami (minutul 5), Alexandru Iulian Stoica (minutul 64) și Valentin Andrei (minutul 86). Călărașiul urcă pe prima poziție după această victorie la egalitate de puncte cu giuleștenii, 34, dar cu avantajul meciurilor directe.