2019-12-12 23:46

Astra Giurgiu e aproape campioană! Steaua pierde dramatic

|  22:37

Steaua a pierdut meciul cu Astra Giurgiu, considerat o veritabila finala a campionatului, scor 0-2, dupa o prestatie foarte slaba a capitanului Fernando Varela. Dupa acest meci, elevii lui Marius Sumudica sunt aproape campioni.

Jucatorii Stelei nu au reusit sa arate ca o echipa care isi joaca ultima carte pentru castigarea titlului, in putine ocazii reusind sa puna in pericol poarta adversa.Hamroun a fost cel mai periculos jucator al lui Reghecampf, avand si o bara in minutul 64, insa nu a fost suficient pentru ca Steaua sa dea lovitura la Giurgiu sau macar sa obtina un rezultat de egalitate.Cu un Chipciu in zi slaba si un Stanciu aproape inexistent, Steaua a contat in atac mai mult dupa intrarea lui Enache, in repriza a doua.