2019-08-24 09:59

CM 2018: Anglia a învins DRAMATIC Columbia după penalty-uri. REZUMAT video

|  00:24

Anglia s-a calificat dramatic in sferturile de finala ale Cupei Mondiale dupa ce a trecut de Columbia in urma loteriei penaltiurilor. 1-1 a fost scorul la capatul timpului regulamentar de joc si 4-3 cel de la loviturile de la 11 metri.

Englezii au deschis scorul in minutul 56, atunci cand golgheterul Kane a transformat un penalti obtinut tot de el. A fost o lovitura de la 11 metri contestata vehement de columbieni, care au acuzat apoi arbitrajul si au exagerat la fiecare faza mai controversata.Pana la urma, golul egalizator a venit in prelungiri, Mina punctand cu o lovitura de cap in minutul 93.Cele doua reprize suplimentare nu au adus nimic nou, astfel ca s-a intrat natural in "morisca" loviturilor de departajare.Aici echilibrul s-a pastrat numai pana la a treia serie, Henderson ratand primul la scorul de 3-2 pentru columbieni. Imediat a venit randul lui Uribe, cel care a luat la tinta transversala, pentru ca reusita lui Trippier sa egaleze situatia de pe tabela. Bacca a sutat apoi slab si Pickford a aparat, iar Dier a adus calificarea englezilor.Anglia va infrunta Suedia in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, relateaza Ziare.com.

Aparut in Puterea / Ultima modificare in data de: 2018-07-04

LEVST.
04 Iul 2018

as putea zice "Fantastic!", insa este cel mai normal lucru, ca din 200 de tari ale mapamondului -DIN CARE DOAR 20 MONARHII REALE( si "coloniile")(***)- ajung in finala, 3 Monarhii si 3 republici...Si zic " cel mai normal lucru", pentru ca TOATE lucrurile BUNE SE INTAMPLA AICI...( *** monarhiile arabe, in general- exceptie, Iordania si Marocul daca berberii se considera ei insasi arabi- sunt dictaturi cu puternice interferente religioase)