2019-11-18 21:59

CSMS Iași părăsește Europa League după înfrângerea cu Hajduk Split

|  23:24

Învinsă în ultimul meci de joc de cei de la Hajduk Split, românii de la CSMS Iași ratează calificarea mai departe în turul 2 preliminar al Europa League. Meciul din Croația s-a terminat 2-1, iar în partida tur rezultatul fusese 2-2.

Hajduk Split au fost cei care au deschis scorul pe teren propriu în minutul 22 cu o reluare pe spate din interiorul careului.

Patru minute mai târziu, ieșenii și-au revenit repede și Ciucur restabileste egalitatea în minutul 26 cu un sut de la marginea careului!

Iașiul a ratat golul calificării în minutul 58 când Jefferson a respins de pe linia portii sutul lui Mitici.

Golul victoriei a venit, însă, pentru croați tot în ultimele minute ale meciului: Ohandza trece prin defensiva Iasiului si inscrie cu un sut la coltul lung. Scor final pentru retur: 2-1.