2020-01-19 12:08

EUROPA LEAGUE: Steaua nu a avut nici o șansă în fața turcilor. Pe cine a dat vina Reghe

|  08:08

Steaua București a fost învinsă de echipa turcă Osmanlispor cu scorul de 2-0 (0-0), joi la Ankara, în prima etapă a Grupei L a Europa League la fotbal. Laurentiu Reghecampf a dat vina pe un jucător după înfrângerea suferită de Steaua.

Formația din capitala Turciei a obținut o victorie meritată, prin golurile înscrise de Cheikh Diabate în minutul 64, din penalty, și Aminu Umar (min. 74), potrivit Agerpres.

Steaua a reușit o primă repriză destul de bună, însă evoluția din actul secund a fost modestă, în condițiile eliminării lui Enache din minutul 45+2, după un gest stupid.

Reghecampf l-a criticat in termeni duri pe fundasul dreapta Gabriel Enache, eliminat in finalul primei reprize dupa ce si-a lovit cu capul un adversar."Prima repriza a fost foarte buna, dar e pacat ca un jucator cu mare experienta, precum Enache, a luat rosu la ultima faza. Este numai vina lui! I-am si cerut scuze arbitrului. Apoi nu ne-am mai ridicat la nivelul asteptat", a spus Reghecampf la postul Sportro."E abia primul meci si trebuie sa mergem mai departe. Vom vedea ce va fi cu Villareal", a completat Reghecampf.