2019-08-24 07:35

EUROPA LEAGUE: Universitatea Craiova PIERDE prima manșă din meciul cu AEK Atena

|  22:50

Universitatea Craiova a fost invinsa, scor 0-2, de AEK Atena, in prima mansa a intalnirii din cadrul turului trei preliminar al Europa League.

Cu tribunele inchise dupa incidentele de la meciul cu Honved Budapesta, oltenii au fost surclasati net deadversari, care au luat optiune serioasa inca din tur pentru calificarea in playoff.

Trupa lui Papura a inceput mai bine meciul, insa treptat oaspetii au pus stapanire pe joc si ocaziile au inceput sa curga la poarta lui Pigliacelli.

Golurile au venit in repriza a doua si l-au avut in prim plan pe fostul atacant al lui Inter, Marko Livaja.

In minutul 60, croatul a centrat perfect pentru Mantalos, iar capitanul lui AEK l-a lobat excelent cu capul pe goalkeeperul italian din poarta oltenilor.

Apoi, in minutul 85, Livaja a finalizat in forta un contraatac ca la carte al grecilor.

Mansa retur va avea loc saptamana viitoare, la Atena.