2019-11-22 01:16

Programul meciurilor din 16-imile Cupei României. Cine va fi adversarul Stelei

|  14:59

Formaţia Steaua Bucureşti va juca împotriva echipei Universitatea Cluj în şaisprezecimile ediţiei 2015/2016 a Cupei României, potrivit tragerii la sorţi ce a avut loc, vineri, la Casa Fotbalului. Cele două formaţii au fost adversare în finala ediţiei 2014/2015 a Cupei României, când roş-albaştrii s-au impus cu scorul de 3-0.

FC Viitorul II - Academica Clinceni

Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală ale Cupei României se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi la executarea loviturilor de departajare de la 11 metri.

Partidele din cadrul şaisprezecimilor de finală ale Cupei României vor avea loc în zilele de 22, 23 şi 24 septembrie, cu începere de la ora 16.30. excepţie fac meciurile televizate, programul acestora urmând a fi stabilit de Comitetul de Urgenţă.