2019-11-15 15:36

România a PIERDUT partida cu Spania pe Arena Națională. Contra: ”Am avut prea mult RESPECT pentru ei”

|  00:11

România a pierdut cu 2-1 partida cu Spania din Grupa F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020. Ciprian Tătărușanu a fost cel mai bun jucător al echipei naționale de pe Arena Națională.

Prima repriză a fost una slabă pentru naționala României, dominată copios de Spania șI salvată de la un scor categoric doar de intervențiile fabuloase ale lui Ciprian Tătărușanu.

În minutul 27, Deac îl calcă în careu pe Ceballos șI arbitrul decide să ofere lovitură de 11 metri pentru iberici, transformată cu siguranță de Sergios Ramos.

Al doilea gol al spaniolilor vine în minutul 47 prin Alcacer. Schimbarea de atitudine pentru români vine o dată cu repriza a doua șI cu introducerea pe teren a lui Andone șI Hagi. În minutul 59, Florin Andone marchează cu capul șI reduce din diferență după o centrare cu capul a lui Pușcaș.

Ibericii rămân în 10 jucători în minutul 79, Llorente vede cartonașul roșu după un fault asupra lui Pușcaș.

La finalul partidei, Cosmin Contra a declarat: ”Am avut prea mult respect pentru ei, ne-a fost teamă, repriza a doua a fost mult mai bună. Vreau să îi felicit pe jucătorii mei, acum trebuie să ne ridicăm și să câștigăm următoarele meciuri cu Malta și Norvegia”