2019-09-16 19:29

Susținută de fani, Steaua face meci egal cu marea rivală, Dinamo

|  22:31

După un adevărat derby al marilor rivale istorice, Steaua și Dinamo au luptat până în ultimul minut pentru a reuși victoria. 1-1 a fost scorul final al primului meci din etapa a doua a campionatului intern.

După doar 10 minute de joc, Hamroun a scapat singur cu Cerniauskas și cu un șut perfect la coltul lung a adus golul Stelei.

Partida incinsă l-a făcut pe arbitrul Ovidiu Hațegan să acorde doua cartonase rosii, Hamroun si Filip sunt eliminati dupa un conflict dur.

Mult așteptata egalare a venit în minutul 81 când Eric Bocfalvi marcheaza impotriva fostei sale echipe, Steaua. Din centrarea lui Rotariu, Erik a reluat perfect, fiind lasat practic sa reia de Papp.

De remarcat faptul ca la acest meci, galeria Stelei, o factiune din Peluza Nord mai exact, si-a anuntat prezenta la stadion dupa 1 an si 3 luni de pauza, in urma scandalului cu pierderea siglei. Mihai Stoica, managerul Stelei proaspat revenit in libertate, a fost cel care i-a convins pe fani sa vina la meci. 600 de bilete au achizitionat cei de la PN.

AStfel, 300 de steliști și 9.000 de dinamoviști și-au susținut echipele preferate pe stadionul Ștefan cel Mare.