2019-11-22 23:19

Victorie pentru Osmanlispor

|  17:19

Adversara de joi seară a Stelei în Grupa L a Europa League, a câştigat partida pe teren propriu cu Alanyaspor, scor 2-0, în etapa a 11-a din campionatul Turciei. Golgheter în competiţiile europene din acest sezon, Raul Rusescu a evoluat doar în ultimele 17 minute.

Pentru Osmanlispor au marcat atacantul camerunez Pierre Webo, în minutul 8, şi Musa Cagiran, în minutul 34. Antrenorul Mustafa Akcai a trimis în teren următorii jucători: Karcemarskas - Bayir, Prochazka, Curuksu, Pinto - Guven, Cagiran - Delarge (Maher 83), Ndiaye, Regattin (Kilicaslan 64) - Webo (Rusescu 73).

Cu această victorie, Osmanlispor a acumulat 15 puncte şi se află pe locul 7 în clasament. Lider este Beşiktaş, cu 27 de puncte, urmată de Başakşehir, cu 26 de puncte şi cu un meci mai puţin disputat, Bursaspor şi Galatasaray, cu 21, respectiv 20 de puncte.

Meciul Steaua - Osmanlispor se va disputa joi, 24 noiembrie, de la 20.00, pe Arena Naţională, în penultima rundă din grupele Europa League. Vicecampioana României are doar trei puncte în clasamentul grupei, unde este ultima, iar victoria este singura variantă de a mai rămâne cu şanse de calificare în primăvara europeană.