2019-10-21 18:18

VIDEO. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

|  07:50

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Echipa Pandurii Târgu Jiu s-a calificat luni în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast, după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 1-0, după prelungiri, formaţia Gaz Metan Mediaş, vezi rezumat VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Unicul gol al meciului a fost marcat de Paraskevas, în minutul 94, VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Din minutul 97, Gaz Metan Mediaş a evoluat în inferioritate numerică după ce Enescu a fost eliminat, VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. În minutul 26, Llullaku a executat o lovitură de la 11 metri, mingea, fiind respinsă de Stanca. Balonul a ajuns ulterior la Buziuc, care a tras în bara transversală, iar apoi a ajuns din nou la Llullaku, acesta reuşind să înscrie. Golul a fost însă anulat pe motiv de henţ, VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Fl. Ilie, Mujdragici, Buzean - Llullaku, Tahar (Todea '59), Enescu, R. Avram (Figliomeni '68) - Fl. Dan - Vitinho (Buziuc '24), VIDEO mai jos.

Antrenor: Cristi Dulca

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu: Stanca - Pleaşcă, Erico da Silva, Paraskevas, Momcilovici - Anton (Roman '60), Elton da Silva, Răduţ - Iorga (Buleică '82), Matulevicius, Shalaj (Nicoară '79), VIDEO mai jos.

Antrenor: Petre Grigoraş

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Cartonaşe galbene: Buziuc '72, Enescu '88, '97 / Stanca '17, Erico Da Silva '25, Elton Da Silva '77, Pleaşcă '79, Momcilovici '81, Roman '90+4, VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Cartonaş roşu: Enescu '97, VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Arbitri: Florin Miron (centru) - Dragoş Iliescu, Daniel Ciocănea (asistenţi) - Marian Balaci (rezervă), VIDEO mai jos.

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş, scor 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii. Observatori: Marian Salomir, Dan Potocianu, VIDEO mai jos.