2019-11-22 00:46

VIDEO. Universitatea Cluj a învins CFR Cluj şi s-a calificat în finala Cupei României

|  08:07

VIDEO. Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare, echipa CFR Cluj şi s-a calificat în finala Cupei României – Timişoreana, VIDEO mai jos.

Meciul s-a decis la loviturile de departajare, după ce la finalul celor 90 de minute de joc şi a celor două reprize de prelungiri scorul a fost egal, 0-0.

La loviturile de departajare, pentru Universitatea Cluj au marcat Ciupe, Lungu, Castillion şi Cristocea, iar pentru CFR Cluj au înscris Dore şi Chanturia şi au ratat Larie şi Petrucci.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Neag, Bambara - Kovacs (Cristocea '72), Lungu - Gravenberch, Ceppelini, Morar (Mengolo '91) - Lemnaru (Castillion '65).

Antrenor: Adrian Falub

CFR Cluj: Mincă - Jakolis, Larie, Carp, Camora - Petrucci, Muniru - Tiago Lopes (Chanturia '83), Tade, Păun (Javzici '98) - Dore.

Antrenor: Eugen Trică.

Cartonaşe galbene: Kovacs '19, Morar '26, Castillion '102 / Muniru '35, Mincă '108

Meciul a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat la cele două linii de Sebastian Gheorghe şi Vladimir Urzică, în timp ce Cătălin Popa şi Adrian Comănescu au fost asistenţi adiţionali.

Rezervă a fost desemnat Dragoş Iliescu. Observatorii partidei de pe Cluj Arena au fost Aron Huzu şi Aurel Ionescu.